NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار:

کم‌کاری در ارائه تسهیلات برای نهضت ملی مسکن پذیرفتنی نیست

تاریخ انتشار: 1401/06/30 | 11:43

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: هیچگونه کم کاری در ارائه تسهیلات برای نهضت ملی مسکن پذیرفتنی نیست.

به گزارش نای قلم، یاسر رهبردین امروز در جلسه شورای تامین مسکن اظهار کرد: عملکرد همه‌ی بانک‌ها در ارائه تسهیلات به متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن، ارزیابی می‌شود.

وی افزود: برگزاری جلسه اختصاصی با بانک‌ها برای ارزیابی تسهیلات ارائه شده در دستور کار قرار دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی از بانک‌ها خواست تا در رابطه با شرایط و نحوه ارائه تسهیلات بانکی در نهضت ملی مسکن، اطلاع رسانی جامع و لازم را داشته باشند.

وی تصریح کرد: ۲۴ هزار هکتار اراضی دولتی برای اجرای این طرح‌ ملی در داخل حریم شهرها تامین شده است.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی افزود: سهم ابلاغی آذربایجان‌غربی از قانون جهش تولید مسکن ١٧٨ هزار و ٩۶٢ واحد تعیین شده است.

رهبردین گفت: تسهیلات بانکی برای واحدهای مسکونی در شهر ارومیه مرکز استان سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، سایر شهرها سه میلیارد ریال و مناطق روستایی ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است.

وی با بیان اینکه برای توسعه ساخت‌ و ساز در بخش مسکن باید مشوق‌های لازم را در نظر گرفت، گفت: مشکلی از بابت تامین اراضی برای ساخت مسکن در آذربایجان غربی وجود ندارد.

رهبردین خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی باید در سریع‌ترین زمان ممکن زمین‌های خود که مناسب اجرای طرح است را در اختیار راه و شهرسازی قرار دهند.

کد خبرنگار: 983125

انتهای پیام/

ارسال نظرات