NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

تماس با ما
 • شماره تماس با پایگاه خبری تحلیلی نای قلم:


04432244689

0914-441-9831

تبلیغات:

0914-441-9831

ایمیل:

nayeghalam@yahoo.com

nayeghalam@gmail.com

 • آدرس:

ارومیه، خیابان باکری، کوی دوم، پلاک 53، کد پستی 5714648753 به صاحب امتیازی و مدیر مسئولی لعیا نورانی زنوز

  شهروندی از ارومیه
  با سلام وضعیت آسفالت کوچه های کشتارگاه ارومیه بسیار نامناسب و اصلا در خور و شان این منطقه و اهالی این منقطه نیست... لطفا رسیدگی کنید.
  یک کارگر
  چه فایده که صدای کارگران شهرداری را کسی نمی‌شنود پس گذاشتن صدای شهروند در این رسانه ضرورتی ندارد. بهتر است زیاد خودمان را خسته نکنیم و چشم امید نداشته باشیم.
  محمد ابراهیمی
  تبلیغات با کیسه‌های رایگان پلاستیکی! بعضی از افراد با کیسه‌های کاغذی یا پارچه‌ای به خرید می‌روند و در برابر ارائه کیسه‌‌های پلاستیکی توسط فروشنده «خیلی ممنون، دارم»، می‌گویند و این در حالی است که بسیاری از افراد با ولع هر چه تمامتر و وفق اعتقاد راسخ به کوفت باشد، مفت باشد! دست به جمع‌آوری کیسه‌های پلاستیکی می‌زنند و در حالی که می‌توانند تمامی اجناس را در یک کیسه جای دهند، کالاهای خریداری شده را در کیسه‌های متعدد می‌چپانند! از اینرو اگر تولید کیسه‌های پلاستیکی مجانی صرفه اقتصادی برای تولید‌کنندگان نداشته باشد و آن‌ها در برابر سوال چه به من می‌رسد؟، جواب تقریبا هیچ را بگیرند، چه بسا که گامی مهم در راه کاهش مصرف کیسه‌های پلاستیکی رایگان برداشته می‌شود!
  ساکن گلشهر
  افزایش قابل توجه سگ‌های ولگرد در گلشهر ارومیه و پرسه زدن آن‌ها در کوچه پس کوچه‌های این منطقه سبب بروز نارضایتی مردم به ویژه والدین دانش آموزانی شده است که صبح ها مجبور هستند صبح ها به مدرسه بروند. از مسوولان درخواست می‌کنیم تا این سگ‌ها جمع‌آوری و ساماندهی شوند چرا که باعث سلب آسایش و ناامنی شهر می‌شوند.
  محمدیان از محمدیار نقده
  مشکلات مردم را حل کنید، گرانی‌های بسیار و عدم توان مالی مناسب بیشتر مردم و افزایش فاصله طبغاتی بین نیازمند و ثروتمند بیداد می‌کند.
  کمالي از ارومیه
  برخي از قصابي‌ها دور از چشم مشتريان مخلوطي از سنگدان مرغ و چيزهاي ديگري را چرخ مي کنند و به عنوان گوشت چرخ کرده به فروش مي‌رسانند و مردم هم به علت عدم اطلاع از کيفيت گوشت‌ها و به دليل اينکه کمي ارزانتر است آن را مصرف مي کنند. از مسئولان درخواست داريم که سري به اين مغازه‌ها بزنند تا از اين کارها جلوگيري شود.
  دوستدار محیط زیست
  از آنجا که تجزیه هر قطعه پلاستیکی در طبیعت حدود ۵ هزار سال طول می‌کشد، ضرورت دارد در مکان‌هایی مانند بانک‌ها، شهرداری‌ها و سازمان‌های دولتی به جای لیوان‌های پلاستیکی از لیوان‌های کاغذی یکبار مصرف استفاده کنند تا دیگر سازمان‌های دولتی و خصوصی هم با الگوبرداری از آن‌ها، گامی در راه حفظ محیط زیست بردارند.
  خانم شهروند از سلماس
  حدود ۶ ماه است که از همسرم جدا شده‌ام و به دلیل مشکلات معیشتی و درآمد اندک چند ماه است که برای دریافت یارانه نقدی‌ام اقدام کرده‌ام، اما هنوز پیامکی مبنی بر تأیید مدارک برایم ارسال نشده است، در سامانه نیز گزینه‌ای برای اعتراض و پیگیری درخواست‌ها وجود ندارد. از مسوولان محترم انتظار می‌رود که با توجه به تورم و گرانی‌ها برای برقراری یارانه زنان تنها و مطلقه، خدمات ویژه‌ای را در نظر بگیرند.
  یک مادر
  از ابراز همدردی رئیس محترم جمهوری با خانواده عزادار مرحومه مهسا امینی تشکر می‌کنم و امیدوارم که چنین وقایع تلخ و آزاردهنده دیگر در مورد دختران کشورمان تکرار نشود.
  شهروندی از ارومیه
  کارکنان شهرداری منطقه 4 هنوز موفق به دریافت حقوق نشدند لطفا صدای مارا به مسوولان برسانید.
  شهروندی از ارومیه
  حال که مسئولان محترم برای رشد و شکوفایی اقتصادی و بهبود معیشت مردم همت گمارده‌اند، امیدوارم گوشه چشمی هم به حل مشکلات بازنشستگان کشوری داشته باشند!
  محمد از خوی
  با تشکر از پاکبانان زحمتکش، پیشنهاد می‌کنم سر هر کوچه شهرداری یک سطل مکانیزه زباله نصب کند. آخر شب‌ها مناطق چهره خوشی ندارند.
  شهروندی از ارومیه
  خانم سالمندی هستم که تنها سرگرمی من مراجعه به واتساپ و استفاده از تلفن همراه است، اما این روزها هر وقت که موبایلم را در دست می‌گیرم، می‌بینم که اینترنت قطع است! آرامش که در ارومیه حاکم است امیدوارم مسئولان هر چه زودتر اینترنت را به وضع سابق بازگردانند.
  مستأجری از خوی
  مستأجرانی که توان پرداخت کرایه و افزایش پول پیش خانه‌های اجاره‌ای را ندارند در شرایط فعلی باید چه‌کار کنند؟ به‌خصوص آن‌که دیگر امکان خرید خانه‌های ارزان قیمت حتی در حومه شهر نیز وجود ندارد.
  با تشکر از مهاباد
  سلام چرا وضعیت نان در مهاباد اینقدر ضعیف است؟ لطفا رسیدگی شود.
  احمد از ارومیه
  با سلام شهردار محترم ارومیه واقعا چکار می‌کند، هنوز خیلی از خیابان‌های اصلی ارومیه با مشکل آسفالت و بلوار و جدول کشی مواجه هستند چه برسد به خیابان های فرعی واقعا مردم ارومیه خیلی مظلوم واقع شده اند.
  شهروندی از خوی
  در خبرها می خوانیم که با گران فروشان برخورد می شود. پیشنهاد می‌شود تعزیرات حکومتی به جای جریمه گران‌فروشان به کاهش ۵۰ درصدی قیمت اجناس آن‌ها و توزیع محصولات‌شان به مدت چند ماه در بازار، کمکی به مصرف‌کنندگان کنند.
  خانم کارمند
  توصیه‌هایی به مادران شاغل بسیاری از مادران با توجه به شرایطی که دارند، مجبورند ساعاتی از شبانه‌روز را در محل کارشان بگذرانند که اجتناب‌ناپذیر است؛ اما برای این که، کودکان‌شان آسیب‌های کمتری ببیند، بهتر است از یک مراقب هم کمک بگیرند تا حتی‌الامکان روش‌های تربیتی و برنامه‌های مادر شبیه به او اجرا شود. زمانی که مادر به خانه بازمی‌گردد، باید بیشترین توجه را به کودک داشته باشد و خلاء عاطفی و ایمنی او را پر کند و در این دقایق به فکر کارهای عقب افتاده منزل و تهیه ناهار و شام فردا نباشد و همچنین برای انجام امور خانه از حامیانی مانند همسر، اقوام و دوستان خود کمک بگیرد. حمایت عاطفی پدران از مادران و تقسیم امور زندگی، می‌تواند آرامش بیشتری در محیط رشد فرزندان ایجاد کند و مهمترین اصل در فرزندپروری، هماهنگی و همسویی پدران و مادران در تربیت فرزندان است؛ توجه و محبت بی‌قید و شرط به فرزندان، فقط وظیفه مادر نیست و نقش پدر در آن نیز بسیار پررنگ است و حمایت همسران از یکدیگر می‌تواند در تولید انرژی مضاعف زوجین برای فرزندپروری مناسب، کمک‌کننده باشد.
  آیدا نوری از ارومیه
  علیرغم افزایش قیمت نان و کارتی‌شدن آن، در بعضی از نانوایی‌های ارومیه کیفیت نان مطلوب نیست و وقتی به آن اعتراض می‌کنیم، نانوایان مدعی می‌شوند که آرد مصرفی آن‌ها مطلوب نیست و یا به موقع نمی‌رسد با توجه به اینکه استانداری، فرمانداری، سازمان غله، اتحادیه نانوایان و تعزیرات حکومتی بر فعالیت نانوایان نظارت می‌کنند، جا دارد کارشناسان این دستگاه‌ها معضل کیفیت نان را بررسی و حل کنند.
  شادی از سلماس
  ارسال متعدد پیامک‌های فروش کالا، مشترکان تلفن‌های همراه را حسابی کلافه کرده است و هر چه که این پیامک‌ها را پاک می‌کنیم، پیامک‌های دیگری می‌فرستند، یکبار از فروشگاه جانبو خرید کردم، اما ارسال پیامک برای مرا قطع نمی‌کنند و مانند دیگر شهروندان مزاحم من هم می‌شوند.
  تلفن به خط ارتباطی نای قلم
  آیا افزایش وام ازدواج راه حل مشکلات جوانان است؟ چند سالی است که با توجه افزایش نرخ تورم و گرانی‌ها دولتمردان به جای حل مسئله به فکر پاک‌کردن صورت مسئله در مواردی مانند کمک به ازدواج جوانان پرداخته‌اند و این در شرایطی است که بسیاری از جوانان متاسفانه بیکارند و یا نگران بیکارشدن خود هستند، که باید پرسید آیا افزایش چند میلیون تومانی وام ازدواج و مقروض‌کردن زوجین در ابتدای زندگی، چاره‌ حل مشکل ازدواج جوانان است؟ به نظر من بهتر است تأمین امنیت شغلی و افزایش امید به آینده در نسل جوان از طریق اشتغالزایی سرلوحه برنامه‌های دولتمردان برای ترویج ازدواج و فرزند‌آوری قرار گیرد.
  حسيني از خوی
  قيمت مواد غذايي در بوفه‌هاي دانشگاه آزاد دو برابر قيمت درخارج از دانشگاه است و دانشجويان مجبورند که از اين بوفه‌ها خريد کنند. مسئولين دانشگاه‌ها در اين زمينه لازم است که نظارت داشته باشند.
  شهروندی از ارومیه
  حدود ۱۰ سال است که هشدارهایی از سوی کارشناسان در مورد خشک شدن برخی از دریاچه‌ها و تالاب‌های کشور بیان می‌شود، ولی هیچ‌یک از دولتمردان این موضوع را جدی نگرفتند، تا اینکه دریاچه منحصربه‌فرد ارومیه که جایگاه ارزشمندش برای ثبات اکوسیستم و ویژگی آب‌وهوایی منطقه و فرامنطقه بسیار مهم است، با بهره‌برداری‌های علمی و اصولی می‌توانست منبع سرشار درآمد ارزی مناسبی برای کشور باشد، متأسفانه به ورطه نابودی و خشک شدن کامل نزدیک شده است. حال با تکیه بر اصل «هرآنچه گذشت، گذشته است» به جای محکوم کردن این و آن و از دست دادن زمان، عملیات گسترده‌ای برای احیای دوباره دریاچه ارومیه باید انجام گیرد.
  خانواده دانایی از ارومیه
  به دلیل ابتلای خود و همسرم به بیماری تنفسی و مشکلات عدیده آن، طی ماه گذشته مجبور شدیم چندین بار با مرکز اورژانس ارومیه تماس بگیریم که خوشبختانه با حضور به موقع و رسیدگی کامل تکنسین‌های اورژانس، در منزل مداوا شدیم که به این وسیله از خدمات و رسیدگی به موقع کارکنان عزیز و محترم اورژانس ارومیه تشکر و قدردانی می‌کنیم.
  دانشجوی ارشد علوم سیاسی
  به نظر من یکی از دلایل وقایع اخیر نبود احزاب قوی و مردمی برای بیان قانونی اعتراض‌ها است که اگر در چارچوب قانون اساسی برای این اعتراض‌ها مقررات و محل‌های خاصی تعیین و اعلام شود، معترضان به راحتی و بدون تشنج‌آفرینی می‌توانند خواست‌هایشان را بیان کنند و به نتایج مطلوب هم برسند.
  شهروندی از چالدران
  گرانی شتاب‌ گرفته مواد غذایی مانند گوشت قرمز، گوشت مرغ، لبنیات و تخم‌مرغ طی چند ماه گذشته سفره اقشار متوسط و کم درآمد جامعه را کوچکتر و مواد خوراکی کم ارزش را جایگزین مواد پروتئینی کرده است. ایکاش مسئولان برای نجات مردم از این همه سختی و گرفتاری‌های معیشتی بیشتر تلاش کنند. صبوری مردم در این شرایط نابسامان اقتصادی مثال زدنی است و همچنان برای دستیابی به روزهای بهتر با توجه به وعده‌های دولتمردان، امیدوارند!
  میترا زرگری از چایپاره
  اگر نوع لباس و پوشش مناسب افراد در جامعه مدنظر است، باید گفت حجاب و عفاف برای زنان و مردان باید به یک اندازه رعایت شود.
  ابراهیم از ارومیه
  مسوولان لطفا سري به سامانه نوبتدهي تلفني تدبیر بزنيد هر روز زنگ می‌زنیم اما مشغول بود بعد هم نوبت پر ميشه كساني كه سواد ندارن چطور نوبت بگيرند خواهش می کنیم فكري به حال بيماران كنيد.
  یک معلول
  من به عنوان یک معلول تحصیل کرده از مسوولان بهزیستی سوال می کنم تا کی باید منتظر مسئولان باشیم تا دست از شعار بردارند؟ واقعا برای اشتغال این قشر کاری کنند آن هم یک شغل پایدار!
  پدر دانش‌آموز
  در شرایطی که تهیه کتاب‌های درسی به صورت آنلاین است و تمامی هزینه‌های آن از سوی خانواده‌ها پرداخت می‌شود؛ مدیران برخی از مدارس دولتی برای تحویل کتاب‌ها به بهانه هزینه حمل‌ونقل ۵۰ هزار تومان از اولیای دانش‌آموزان دریافت می‌کنند. هر چند که در شرایط کنونی اقتصادی این مبلغ اندک است، اما چرا باید به بهانه‌های گوناگون از خانواده‌ها قبل از شروع سال جدید تحصیلی پول دریافت شود؟
  خواننده نای قلم از ارومیه
  ناامیدی برخی جوانان به آینده از معضلات مهم و اساسی است که غلبه بر آن باید از اولویت برنامه‌های مسئولان باشد. کاهش امید به استخدام در ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی به ویژه در سال‌های اخیر از دلایل عدم تمایل جوانان به ادامه تحصیل و ازدواج و تمایل آنان به مهاجرت از کشور است. برای جلوگیری از هدر رفت نیروهای جوان و با استعداد از مسئولان انتظار می‌رود برای حل مشکلات اقتصادی و ایجاد شغل برای جوانان اقدام کنند. پسر ۲۷ ساله‌ام با داشتن مدرک مهندسی مکانیک هنوز نتوانسته است شغلی بیابد لطفا فکری به بیکاری جوانان کنید.