NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

معاون امور صنایع استان خبر داد؛

اشتغال حدود هزار نفر در صنعت آذربایجان غربی

تاریخ انتشار: 13:27 | 1403/03/19

معاون امور صنایع اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی از اشتغال ۹۷۷ نفر در صنعت استان و صدور ۳۴ پروانه بهره‌برداری صنعتی در دو ماهه اول سال ۱۴۰۳ خبر داد.

به گزارش نای قلم، احسان جوی در گفتگوی اختصاصی اظهار کرد: در صدور پروانه‌های بهره‌برداری شاهد رشد ۱۸ درصدی نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته هستیم.

وی گفت: طی دو ماه گذشته در حوزه صنعتی استان ۳۴ فقره پروانه بهره برداری برای واحدهای صنعتی جدید صادر گردید که برای بهره برداری از این واحدهای صنعتی بیش از ۵ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده است که با ورود این واحدها به چرخه تولید زمینه اشتغال مستقیم برای ۹۷۷ نفر در استان فراهم گردید.

جوی خاطرنشان کرد: در دوماه گذشته ۱۵۲ فقره جواز تأسیس برای احداث واحدهای صنعتی تولیدی جدید در استان صادر شده است که پیش بینی می شود برای تکمیل و راه اندازی این واحدها بیش از ۶۲ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شود، همچنین پیش بینی می شود با بهره برداری از این واحدها زمینه اشتغال مستقیم برای ۴هزار و ۳۱۷ نفر فراهم شود.

معاون امور صنایع اداره کل صمت آذربایجان غربی اضافه کرد: در حال حاضر ۲ هزار و ۳۲ واحد صنعتی تولیدی در استان مشغول به فعالیت می باشند که برای فعال سازی این واحدها در استان بیش از ۱۵۸ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده است و با بهره برداری از این واحدها زمینه اشتغال مستقیم برای ۶۱ هزار و ۳۴۱ نفر فراهم شده است.

جوی تأکید کرد: در حال حاضر برای اجرای طرح های صنعتی تولیدی در استان ۲ هزار و ۶۲۸ فقره جواز تأسیس با پیش بینی سرمایه گذاری بیش از یک میلیون و ۱۱۵ هزار میلیارد ریال صادر شده است که با به بهره برداری رسیدن این طرح های صنعتی پیش بینی می شود برای بیش از ۷۲ هزار نفر زمینه اشتغال مستقیم ایجاد شود.

انتهای پیام/