NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

استاندار آذربایجان غربی:

آمار جانباختگان در تصادفات جاده‌ای قابل قبول نیست

تاریخ انتشار: 16:03 | 1402/08/22

استاندار آذربایجان غربی گفت: آمار جانباختگان در تصادفات جاده ای استان قابل قبول نبوده و صیانت از جان مردم در اولویت کار دستگاه های متولی قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار نای قلم، محمدصادق معتمدیان امروز در جلسه شورای راهبری کاهش تصادفات و شورای هماهنگی ترافیک آذربایجان غربی با تاکید بر اولویت بندی اجرای پروژه ها مناطق حادثه خیز استان، اظهار کرد: برای مدیریت زمان در اجرای پروژه های حمل و نقل جاده ای، روزشمار گذاشته شده و کنترل و نظارت تشدید می‌شود.

وی همچنین با تاکید بر جلوگیری از تداخل دستگاه ها در ارائه خدمات به مردم، خاطرنشان کرد: برنامه ریزی لازم برای برگزاری جلسات با موضوع و مصوبات مشخص و اجرای آن در یک زمان بندی تعیین شده، اندیشیده شود.

استاندار آذربایجان غربی تقویت نظارت بر اجرای مصوبات حوزه حمل و نقل جاده ای و شهری را نیز ضروری دانسته و افزود: هرگونه هزینه ای در دستگاه ها باید در قالب مصوبات استانی بوده و دستگاه ها مکلف به اجرای مصوبات این شورا هستند.

معتمدیان همچنین از رایزنی برای تامین منابع پایدار برای اتمام پروژه های حوزه حمل و نقل استان خبر داده و اضافه کرد: اعتبارات برای اجرای پروژه های حوزه حمل و نقل و ترافیک از منابع ملی، استانی و مولدسازی تامین می‌شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه پروژه های جاده ای به صورت کامل زیر بار ترافیک رفته و نواقصی نداشته باشد، افزود: نیازهای جانبی جاده ها چون علائم راهنمایی و رانندگی، روشنایی، خط کشی و ... پیش از بهره برداری تامین شود.

استاندار آذربایجان غربی به تعیین وظایف و تکالیف دستگاه های متولی در حوزه حمل و نقل و ترافیک نیز اشاره کرده و یادآور شد: نظارت بر تخلفاتی چون انباشت نخاله و فروش میوه و ... در حریم جاده ها تشدید شود.

معتمدیان همچنین با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی در کاهش تاثیر خطای انسانی در تصادفات جاده ای و شهری، افزود: با تبلیغات محیطی و رسانه ای و انجام اقدامات ایجابی در کنار اقدامات سلبی، فرهنگ سازی لازم برای یک رانندگی بهتر صورت پذیرد.

وی در ادامه با تاکید بر ارتقای سامانه های کنترل جاده ای و شهری، اظهار داشت: بروزرسانی وضعیت حمل و نقل عمومی شهری و ترمیم وضعیت ترافیک شهری با استفاده از روش های نوین حمل و نقل عمومی چون بی آر تی و ... در دستور کار مدیریت شهری قرار گیرد.

استاندار آذربایجان غربی در پایان با تاکید بر ضرورت مدیریت کاهش تصادفات جاده ای استان، افزود: برنامه ریزی و برآورد هزینه برای ایمن سازی مسیرهای پرتردد جاده ای در راستای کاهش تصادفات انجام پذیرد.

انتهای پیام/