NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

امروز؛

طرح توسعه فاز یک کارخانجات نساجی خوی به بهره‌برداری رسید

تاریخ انتشار: 1403/04/07 | 13:42

طرح توسعه فاز یک کارخانجات نساجی خوی امروز با دستور ویدئوکنفرانسی محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری و حضور محمدمهدی برادران معاون صنایع عمومی وزیر صنعت، معدن و تجارت به بهره‌برداری رسید.

به گزارش نای قلم، صابر پرنیان سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی در حاشیه بهره‌برداری از این طرح اظهار کرد: طرح توسعه فاز یک این مجموعه با برآورد کل حجم سرمایه ۱۰ هزار میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: از ویژگی‌های این کارخانه نزدیکی آن به مرزهای رازی، بازرگان و جلفا بوده و این موقعیت جغرافیایی در صادرات محصولات این مجموعه تولیدی و ارزآوری به کشور نقش بسزایی خواهد داشت.

وی اضافه کرد: فاز دوم طرح توسعه نساجی خوی نیز در دست اجراست که شهریورماه امسال با اشتغال‌زایی ۴۵۰ نفر و برآورد هزینه ۱۵ هزار میلیارد ریالی به بهره‌برداری می‌رسد.

پرنیان میزان اشتغال کارخانه نساجی خوی را یک هزار و ۶۰۰ نفر اعلام کرد و ادامه داد: با کلیدخوردن طرح توسعه فاز یک نساجی خوی ۳۰۰ فرصت شغلی جدید در شهرستان ایجاد شد.

سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با بیان اینکه سالانه بیش از ۵۲ میلیون مترمربع پارچه در این مرکز تولید می شود، اظهار کرد: کارخانه نساجی این شهرستان ظرفیت بسیار خوبی به لحاظ تولید و رنگرزی داراست و برای پیشرفت بیشتر به همکاری بیش از بیش مسوولان این کارخانه و مدیران شهرستانی نیاز داریم.

گفتنی است کارخانجات نساجی خوی در سال ۱۳۶۳ به‌منظور تولید سالانه چهار هزار و ۳۰۰ تن نخ و ۱۰ میلیون متر پارچه تکمیل شده (لباسی، جین، پیراهنی) باهدف اشتغال حدود یک هزار نفر تأسیس شده است و در حال حاضر ۸۰ درصد ظرفیت تولید واحد بافندگی این کارخانه به تولید پارچه‌های جین اختصاص‌داده‌شده است.

این واحد با ۱۰۰ هکتار وسعت دارای چهار خط ریسندگی، رنگرزی و بافندگی و تولید پارچه است.

این کارخانه با استفاده از فن آوری روز می‌تواند نیازهای اولیه بیش از ۲۰ کارخانه نساجی کشور به نخ را تأمین می‌کند که با آغاز بکار مجدد این واحد بزرگ تولیدی بیش از ۳۰۰ نفر در آن مشغول به کار شده‌اند.

بخش‌های افتتاحی در طرح توسعه فاز یک شامل بخش ریسندگی جدید با ۱۳ هزار تن در سال و همچنین رنگرزی، نخ طنابی و پارچه کتان ۱۵ میلیون متر در طول سال می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات