NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

یادداشت؛

پایان رسالت مردم، آغاز رسالت نمایندگان مجلس

تاریخ انتشار: 1402/12/14 | 09:15

صادق توکلی مهر/ انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه برگزار شد.

مردم ارومیه در حرکتی زیبا، اقدام به انتخابی معنادار کردند انتخابی که نشان از پایان تفکر و عقلانیتی بود که سال‌ها شهر را در زیر سیطره خود به اغما برده بود و با ادعاهایی واهی، پوششی برای فساد و باندبازی و غصب مناصب درست کرده بودند. میلیاردها تومان از سرمایه‌های شهر را حیف و میل کرده و پشت ویترین دفاع از منافع و به زعم خودشان هویت، مشغول سفیدشویی فساد و نفاق بودند.

چند سال پیش و در دوره انتخابات شورای شهر با گفتمان نقد عقلانیت موجود وارد عرصه رقابت شده و اذعان کردیم که ارومیه نیازمند یک عمل جراحی در ذهنیت و عقلانیت است وگرنه روزهای خوشی در پیش نخواهد داشت. همان موقع وعده داده و فریاد برآورده بودیم که  «صدای ملت در ارومیه بلند است و صد برابر نیز بلندتر خواهد شد».

امروز گوشه‌ای از بلندی صدای ملت را سراسر مردم ایران شنیدند. صدایی که از اعماق وجود برخاسته. صدایی که فریاد هر پیر و جوانی را به همراه خود دارد و صدایی که باید افق‌هایی روشن برای ارومیه پدیدار کند. صدایی که نامرئی‌سازی نمی‌کند و نامرئی‌سازی‌ها را خواهد زدود.

جا دارد تبریکی از صمیم قلب برای منتخبان مردم بفرستیم و تهنیت‌شان بگوییم برای مأموریت مهمی که مردم آنها را لایقش دیدند. همچنین باید به این منتخبان گفت مردم رسالت  خود را با دادن رأی اعتماد به انجام رساندند و با این کار رسالتی تاریخی و ارزشمند را به شما سپردند رسالتی که شهر را از فساد به سلامت، از انکار به دگرپذیری و تفاهم، از فریاد و انجماد تعقل به گفتگو و شکوفایی عقلانی وارد کند و دست هر همسایه و هم‌خانه‌ای را در دست همسایه‌اش قرار دهد تا دست در دست هم میهن خویش را کنیم آباد.

"پایان رسالت مردم، آغاز رسالت شماست." آغاز امانت شماست و آغاز راهیست که نباید مردم را از شروعش ناامید نمایید. یقین دارم که از سترگی کار و اهمیت موضوع آگاهی دارید و از هم‌اکنون با درایت کامل و با هم‌اندیشی با اهل نظر و همراهی اهل عمل، بسازید شهری درخور نام بلند ارومیه که عاری از تکبر و نفاق باشد و آکنده از تساهل و زندگی محبت‌آمیز شهروندان ترک و کرد و جایگاهی را که شایسته آن است در ایران عزیز به آن برسد.

در ابتدای کار فراتر از هر نتیجه‌ای که حاصل شود گفتیم که باید به دنبال انسجام و یک‌رنگی باشیم و دیدیم که نتیجه انسجام، یک‌رنگی است و نتیجه یک‌رنگی نیز موفقیت و سربلندی‌ست.

در نهایت از طرف خود از تمامی افرادی که در این نتیجه حتی به اندازه یک رای شریک بودند سپاسگزارم و امید دارم ارومیه در فرداها به انتخاب امروزش افتخار کند و مسیری نو را برای اتحاد و همبستگی، برای زندگی بخشیدن به دریاچه عزیز، برای رشد و توسعه و برای شادی و افتخار ترسیم کند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات