NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

امسال آغاز می شود؛

راه اندازی اولین شهرک دانش بنیان کشور در منطقه آزاد ماکو

تاریخ انتشار: 1403/01/09 | 13:26

امسال عملیات اجرایی نخستین شهرک دانش بنیان در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار در منطقه آزاد ماکو آغاز می شود.

به گزارش نای قلم، با امضای موافقتنامه همکاری بین معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری و سازمان منطقه آزاد ماکو، زمینه استقرار شرکتهای دانش بنیان با هدف تکمیل زیست بوم فن آوری، نوآوری در قالب شهرک دانش بنیان برای اولین بار در کشور در این منطقه فراهم شده است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو در این نشست گفت: صنایع دانش بنیان و فن آوری که به تجاری سازی رسیده اند در این شهرک امکان تولید و صادرات دارند.

گروسی افزود: به دلیل نزدیکی منطقه آزاد ماکو به بازارهای اروپایی و هم جوار بودن با چند کشور آسیایی و نزدیک ترین نقطه برای صادرات ، منطقه آزاد ماکو از سوی معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری؛ برای ایجاد اولین شهرک اقتصاد دانش بنیان در کشور انتخاب شد.

وی اضافه کرد: این شهرک الگویی می شود  برای سایر مناطق چون ما باید به سمت اقتصاد دانش بنیان حرکت کنیم بنابراین اینجا  نقطه اتصال نخبگان و جوانان ایران با جهان هم برای صادرات صنایع دانش بنیان و فن آور و هم احیانا واردات آخرین  فن آوری های روز است.

زنوزی عضو هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ماکو نیز گفت: فضای مناسبی را تخصیص دادیم برای ایجاد شهرک دانش بنیان که شرکتهای دانش بنیان و شرکتهایی که فن آور هستند و قابلیت دانش بنیان را دارند می توانند در این شهرک مسقر شوند و با توجه به منطقه آزاد بودن و داشتن این مزیت و قوانین حمایتی در این زمینه تولیداتشان را در اینجا انجام دهند .

عملیات اجرایی این شهرک امسال در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار آغاز می شود و کسانی که مایل به فعالیت در این شهرک هستند از طریق معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری می توانند برای فعالیت در آن، درخواست خود را اعلام کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات