NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

در نوروز امسال؛

فاصله غیرمجاز بیشترین تخلفات جاده ای است

تاریخ انتشار: 1403/01/06 | 16:10

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: در نوروز امسال فاصله غیرمجاز بیشترین تخلفات جاده ای در استان است.

به گزارش نای قلم، ایرج دست نشان در گفتگوی اختصاصی اظهار کرد: از ۲۴ اسفند سال گذشته که زمان آغاز طرح نوروزی ۱۴۰۳ است تا ۵ فروردین سال جاری در مجموع بیش از شش میلیون و ۲۶۳ هزار وسیله نقلیه در محورهای مواصلاتی استان تردد کردند که تاکنون طبق آمار ثبت شده توسط دوربین های نظارتی  تردد در ورودی و خروجی های استان از مرز یک میلیون گذشت.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه از آغاز طرح نوروزی متوسط درصد تردد وسیله نقلیه سنگین ۷.۴۲درصد است، یادآور شد: طبق آمار ارائه شده از مرکز مدیریت راه های آذربایجان غربی، فاصله غیر مجاز با بیش ۴.۳۹درصد همچنان در صدر تخلفات جاده ای استان قرار دارد.

دست نشان با اشاره به اینکه متوسط تردد ساعاتی در استان ۲۲۳خودرو در ساعت است، اظهار کرد: در ۱۱ روز گذشته از اجرای طرح نوروزی ، ساعت بین ۱۷ تا ۱۸ اوج ساعات تردد در جاده های آذربایجان غربی است.

وی ادامه داد: همچنین از آغاز این طرح به ترتیب خودروهای سواری و وانت بار با بیش از ۵میلیون و ۷۹۸ هزار تردد بیشترین میزان تردد را در جاده های آذربایجان غربی دارند.

دست نشان تصریح کرد: همچون روال روزهای گذشته محور ملکان به میاندوآب با ثبت ۱۸۹هزار و ۷۸۸ تردد، پرترددترین محور استان از آغاز طرح نوروزی ۱۴۰۳ است.

وی با اشاره به اینکه در تمام محورهای مواصلاتی استان به همت تلاش نیروهای راهداری تردد در جریان است، افزود: با توجه به فعالیت سامانه بارشی در برخی محورهای مواصلاتی استان از تمام رانندگان تقاضا می شود برای داشتن سفر ایمن با سرعت مجاز و رعایت ایمنی اقدام به سفر کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات