NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

امام جمعه ارومیه:

۴۵۵ زندانی جرائم غیرعمد آزاد شدند

تاریخ انتشار: 1403/01/03 | 15:58

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: سال گذشته مردم آذربایجان‌ غربی با بخشش ۴۷ میلیارد تومان ۴۵۵ نفر از زندانیان غیرعمد را آزاد کردند، اما حدود ۶۰۰ نفر از این زندانیان هنوز منتظر آزادی هستند.

به گزارش نای قلم، حجت الاسلام حجت قاسم‌خانی امروز در اولین آئین عبادی سیاسی نماز جمعه شهرستان ارومیه در سال ۱۴۰۳ ضمن تبریک سال نو و با اشاره به ماه رمضان اظهار کرد: باید از لحظه به لحظه ماه مبارک رمضان باید کامل استفاده کرده و بهره ببریم چرا که روزه‌داری موجب دوری از گناهان می‌شود.

وی با اشاره به جشن گل‌ریزان که به مناسبت میلاد امام حسن (ع) و برای آزادی زندانیان غیرعمد تشکیل می‌شود، افزود: این موضوع از برکات نظام اسلامی است که هم تبعیت از قانون و هم جشن گل‌ریزان از سوی مسئولان قضائی را شاهد هستیم و خدا را شاکریم که در این نظام هستیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه خاطرنشان کرد: افراد خیری که به زندانیان غیرعمد کمک می‌کنند انسان‌های باعظمتی هستند و همیشه به دنبال حل مشکلات مردم می‌گردند و این افراد در قیامت در امان خواهند بود، چراکه شاد کردن دل مؤمنان در این دنیا باعث شادی افراد در قیامت خواهد شد.

قریشی تصریح کرد: هرکسی که از حق خود بگذرد و عفو و گذشت را در پیش بگیرد خداوند می‌فرماید اجر و پاداش این فرد بر عهده خداوند خواهد بود.

وی عنوان کرد: سال گذشته مردم آذربایجان‌غربی با بخشش ۴۷ میلیارد تومان ۴۵۵ نفر از زندانیان غیرعمد را آزاد کردند اما حدود ۶۰۰ نفر از این زندانیان هنوز منتظر آزادی هستند و ماه رمضان فرصت خوبی برای پیش‌قدم شدن در این خصوص است.

امام جمعه ارومیه تاکید کرد: امروز مسئله اصلی کشور مسائل اقتصادی است و باید به سمت مردمی شدن اقتصاد حرکت کنیم و دولت زمینه مشارکت مردم را فراهم کند تا مشکلات حل شود.

قریشی ادامه دادذ ورودی جدی مردم به مسائل اقتصادی و استفاده از سرمایه‌های مردمی و بکارگیری آن در مسیر تولید موجب حل مشکلات کشور می‌شود.

وی تصریح کرد: اگر مشکلات اقتصادی مدیریت شود نه تنها برای دنیا بلکه برای آخرت انسان‌ها نیز مفید است.

امام جمعه ارومیه با اشاره به بسیج مردمی در جنگ تحمیلی تأکید کرد: دولت و نیروهای مسلح همانطور که آن روزها به تنهایی نتوانستند از عهده دفاع از کشور بربیایند، امروز هم باید از ظرفیت مردم برای بهبود معیشت و اقتصاد بهره ببریم.

قریشی با اشاره به ضرورت وحدت ملی، ادامه داد: مباحث و اختلافات سیاسی نباید موجب نفرت پراکنی و افترا تبدیل شود.

وی با اشاره به وجود مذاهب مختلف در استان گفت: نباید برخی مسائل زودگذر موجب نفرت پراکنی شود و نباید وحدت و امنیت ملی زیر سوال برود.

امام جمعه ارومیه با اشاره به اینکه ائمه اطهار (ع) در زمان حکومت بنی‌عباس و بنی‌امیه زندگی می‌کردند، اضافه کرد: اما هیچگاه کاری نکردند که امنیت جامعه به خطر بیفتد و اگر ما شیعه هستیم نباید به اختلافات داخلی دامن زده و امنیت شهر را به خطر بیندازیم.

قریشی خاطرنشان کرد: امنیت کشور در رأس مسائل است و نباید به خاطر مسائل قومی وحدت و امنیت جامعه خدشه‌دار شود و باید در انتخابات بعدی افراد تلاش خود را افزایش دهند.

وی تأکید کرد: مؤمنان باید علیرغم اختلافات سیاسی و جناحی همدیگر را در قلوبشان دوست پندارند.

امام جمعه ارومیه با اشاره به نتیجه انتخابات مجلس دوازدهم، اظهار کرد: اگر می‌خواهیم در مجلس شورای اسلامی باشیم باید برای خدمتگزاری به مردم تلاش کنیم.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظرات