NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی خبر داد؛

تخصیص شعب ویژه برای رسیدگی به پرونده‌های استاندارد

تاریخ انتشار: 1403/04/12 | 15:05

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی از تخصیص شعب ویژه برای رسیدگی به پرونده‌های استاندارد خبر داد.

به گزارش نای قلم، مهدی شعبانی مدیر امور حقوقی و امور مجلس سازمان ملی استاندارد کشور با همراهی موسی پور مدیرکل استاندارد آذربایجان غربی با حضور در دفتر رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی با وی دیدار و گفت‌وگو کردند.

ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان در این دیدار گفت: به لحاظ اهمیت موضوع و پیگیری اداره استاندارد در بین شعب محاکم و دادسرا در کل استان شعبی ویژه برای رسیدگی به تخلفات و جرایم مرتبط با استاندارد تخصیص داده می‌شود.

وی تصریح کرد: دستگاه قضایی استان عدم وجود استاندارد در موادغذایی، خوراکی و دارویی را از باب تهدید علیه بهداشت عمومی تحت نظارت و رصد دارد و در این خصوص با متخلفین برخورد‌های بازدارنده و قاطع را معمول می‌کند.

عتباتی به جایگاه و اهمیت استاندارد اشاره و خاطرنشان کرد: در بسیاری از موارد استاندارد بودن کالا‌ها و لوازم مورد استفاده شهروندان حیاتی و بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: در خصوص مواد غذایی و خوراکی که مستقیماً با سلامت مردم سروکار دارد باید با جدیت و قاطعیت موضوع استاندارد پیگیری و به هیچ وجه قصور یا مماشاتی صورت نگیرد، چرا که در واقع به خطر انداختن جان مردم است.

عتباتی تاکید کرد: دستگاه قضایی استان عدم وجود استاندارد در موادغذایی، خوراکی و دارویی را از باب تهدید علیه بهداشت عمومی تحت نظارت و رصد دارد و در این خصوص با متخلفین برخورد‌های بازدارنده و قاطع را معمول می‌کند.

مدیر امور حقوقی و امور مجلس سازمان ملی استاندارد کشور هم ضمن تبریک هفته قوه قضاییه از تلاش‌ها و عملکرد دستگاه قضایی استان تشکر کرد و گفت: اطلاعات و اخبار واصله حاکی از اقدامات ارزشمند دادگستری استان در خصوص استاندارد هست و اشرافیت کامل رئیس کل دادگستری استان هم نوید حمایت قاطع دستگاه قضایی استان از مجموعه استاندارد دارد.

مهدی شعبانی از رئیس کل دادگستری استان خواست تا حمایت‌های دستگاه قضایی استان را از مجموعه استاندارد استان مضاعف و برخورد‌های قاطع و سخت گیرانه را با متخلفان معمول کند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات