NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد؛

آذربایجان غربی رتبه اول واحد فرآوری و سرد خانه ای در کشور

تاریخ انتشار: 1402/12/01 | 18:19

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: آذربایجان‌غربی با ۴۷۱ واحد سردخانه رتبه نخست کشوری را به خود اختصاص داده است.

به گزارش نای قلم، خسرو شهبازی در گفتگویی اظهار کرد: سردخانه‌های بالای صفر درجه سانتیگراد به تعداد ۴۷۱ واحد به ظرفیت یک میلیون و ۲۱۳ هزار و ۱۴۲ تن در سال در استان فعال هستند که رتبه نخست کشوری را به خود اختصاص داده است.

وی بااشاره به اینکه در تولید سیب نیز استان رتبه نخست کشوری را به خود اختصاص داده است گفت: ظرفیت بالای تولید انواع محصولات باغی باعث شد تا تعداد سردخانه‌های مجهز به دستگ‌های سورت و بسته افزایش پیدا کند و به دنبال آن صادرات محصول سیب نیز افزایش پیدا کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گفت: در بحث سورتینگ و بسته بندی محصول سیب با تلاش‌های استاندار آذربایجان غربی اقدامات مطلوبی انجام شده و ظرفیت از ۲۰ هزار تن به ۲۰۰ تا ۲۲۰ هزار تن در مدت زمان ۲ سال گذشته رسیده است.

صنایع سورتینگ و بسته­ بندی، می­توانند با اجرای اقداماتی بر روی محصولات کشاورزی از هدررفتن وسرمایه ­های کشاورزان داخلی و افزایـش نرخ واردات فرآورده­های کشاورزی به کشـور جلوگیری نمایند وبازار دائمی و تقاضا برای مصرف محصولات کشاورزی در تمام فصول را فراهم کند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات