NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی خبر داد

معوقات شش ماهه پرستاران به‌زودی پرداخت می‌شود

تاریخ انتشار: 1402/08/27 | 21:40

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: تعرفه پرستاری شش ماهه همکاران، در روز پرستار برای بیش از ١٨ هزار نفر واریز می‌شود و امیدواریم سازمان برنامه و بودجه هم کمک و همراهی کند تا بتوانیم بحث تعرفه پرستاری را به‌صورت منظم و براساس شاخص‌ها و بدون تأخیر پرداخت کنیم.

به گزارش نای قلم به نقل از روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، میرهاشم موسوی در مراسم گرامی‌داشت سالروز ولادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار اظهار کرد: در این روز مبارک، باید از مقام و جایگاه قشر عظیم پرستاران، به‌ویژه پرستاران شاغل در سازمان بزرگ تأمین‌اجتماعی که شبانه‌روز تلاش می‌کنند و در تاریخ این مرز و بوم بارها صحنه‌هایی از ایثار، فداکاری و ازخودگذشتگی را در بخش‌های مختلف به تصویر کشیده‌اند، تقدیر کنیم. جمع حاضر در این مراسم، برگزیدگان این قشر عزیز است، هر چند از دید ما همه پرستاران فی‌نفسه برگزیده هستند. یکی از مؤلفه‌های مهم و اثرگذار در بخش سلامت، پرستاران و بهیاران و بهورزان عزیز هستند، کسانی‌که در کنار پزشکان، ارائه خدمات درمانی را تکمیل می‌کنند. سلامت یکی از مسائل مهم و اساسی زندگی مطلوب است که در همه حکمرانی‌ها به آن توجه ویژه‌ای می‌شود و نقش پرستاران در این بخش، بیش از بقیه اقشار پشتیبان عرصه سلامت است.

وی افزود: پرستاران در شرایط سخت، جانفشانی و ایثار می‌کنند و خدماتی ارائه می‌دهند که گاه حتی بیمار و همراهان وی، متوجه اهمیت و حساسیت این خدمات در حفظ جان بیمار و پیشگیری از تشدید آسیب‌ها آگاه نیستند. البته محدودیت‌ها همیشه بوده و هست اما تلاش می‌کنیم شرایط را برای آنکه عزیزان کادر درمان بدون دغدغه به وظایف خود بپردازند، فراهم کنیم. با تلاش معاونت درمان و معاونت مالی تعرفه پرستاری شش ماهه همکاران، در روز پرستار برای بیش از ١٨ هزار نفر واریز می‌شود و امیدواریم سازمان برنامه و بودجه هم کمک و همراهی کند که بتوانیم بحث تعرفه پرستاری را به‌صورت منظم و براساس شاخص‌ها و بدون تأخیر چند ماهه پرداخت کنیم.

دکتر مهدی اسلامی معاون درمان سازمان نیز در این مراسم، گفت: کادر درمان به‌ویژه پرستاران مراکز درمانی کشور در دوران همه‌گیری کرونا خدمات ارزشمندی به بیماران ارائه دادند و حتی برخی جان خود را در راه خدمت به بیماران از دست دادند.

اسلامی با اشاره به جان باختن تعدادی از اعضای کادر درمان در یورش وحشیانه صهیونیست‌ها به مناطق مسکونی و زیرساخت‌های بهداشت و درمان غزه، این واقعه دردناک را لکه ننگی برای بشریت دانست و با اشاره به این‌که پرستاران از مهم‌ترین ارکان نظام سلامت هستند، افزود: اگر بخواهیم کیفیت درمان و رضایتمندی بیمه‌شدگان و بیماران را ارتقا دهیم، باید ساختار پرستاری را تقویت کنیم. کادر پرستاری همواره همراه بیمار است و تا زمان بهبود و ترخیص بیمار، وی را ترک نمی‌کند و خدمات پرستاران با دیگر اعضای نظام سلامت قابل قیاس نیست اما متأسفانه تاکنون پرستاران به حق خود نرسیده‌اند.

وی گفت: در مورد احیای دفتر پرستاری در تشکیلات معاونت درمان در این دوره، مکاتبات متعددی انجام شد و با همکاری معاونت برنامه‌ریزی، مالی و پشتیبانی به زودی دفتر پرستاری در این معاونت احیا می‌شود. تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری از طرح‌هایی بود که وزارت بهداشت تدوین کرده است و قرار بود هزینه‌هایی که از بابت اجرای آن برای نظام سلامت و سازمان تأمین اجتماعی ایجاد می‌شود را سازمان برنامه بودجه بپردازد. سازمان در این بخش پیگیری‌های زیادی انجام داد و هزینه شش ماهه ابتدای سال ۱۴۰۲ را از محل بودجه خود تأمین کرد که به زودی به حساب پرستاران که یک سوم کادر درمان سازمان را تشکیل می‌دهند؛ واریز می‌شود.

اسلامی، جذب نیروی انسانی در بخش پرستاری مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی را به منظور ارتقای خدمات ضروری عنوان و خاطرنشان کرد: کمبود نیروی انسانی در بخش‌های پرستاری و زیرمجموعه‌های آن قطعاً در عملکرد پزشکان و نظام سلامت تأثیرگذار است و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته از تمامی ظرفیت‌ها برای رفع کمبود نیروی انسانی در حوزه درمان استفاده می‌کنیم.

معاون درمان سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: سازمان تأمین‌اجتماعی ۴۰۰ مرکز درمانی از جمله ۸۰ بیمارستان و ۳۲۰ مرکز درمانی دارد که خوشبختانه در ارزیابی وزارت بهداشت و درمان، در شاخص‌های مختلف وضعیت مطلوبی داشته‌اند که جا دارد از زحمات تمامی پزشکان، پرستاران و دیگر اعضای کادر درمان شاغل در مراکز درمانی سازمان بابت این خدمات شایسته تشکر و قدردانی کنم.

در پایان این مراسم، پرستاران نمونه مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی معرفی و از آنان تجلیل شد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات