NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

دیدار معاون فرهنگی کانون کشور و رئیس کل دادگستری استان؛

احکام جایگزین حبس موجب فعالیت‌های مفید فرهنگی می‌شود

تاریخ انتشار: 1403/04/02 | 19:02

 معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کشور با عتباتی رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی دیدار کرد.

به گزارش نای قلم، فلاح معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور و آب سوران مدیر کل کانون پرورش فکری استان با عتباتی رئیس کل دادگستری استان دیدار کردند.

در ابتدای این دیدار آب سوران مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در مورد فعالیت های کانون در مراکز گزارشی ارائه کرد.

در این دیدار فلاح معاون فرهنگی کانون ابتدا ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات مؤثر و سازنده ی دادگستری استان آذربایجان غربی در احکام جایگزین حبس گفت: این طرح بسیار خوب اجرا شده که استان آذربایجان غربی هم در این مورد پیش قدم بوده که با توجه به منابع محدود در حوزه ی کودک و نوجوان احکام جایگزین حبس اگر به درستی مدیریت شوند می تواند منجر به فعالیت های مفید و سازنده در حوزه ی فرهنگی شود.

فلاح ادامه داد: چندین سال است کانون در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی طرحی با نام حال خوش زندگی را اجرا می‌کند.

وی اظهار کرد: در سال گذشته هر هشت ساعت یک کتاب چاپ شده و امسال نیز با هدف رشد و ترویج فرهنگ کتابخوانی در مدارس طرح ایجاد قفسه ی کتاب را پیش می‌بریم.

 تعاملات کانون پرورش فکری با کانون اصلاح و تربیت، توجه کانون به خانواده ها و استفاده از ظرفیت، نکات دیگری بود که در این دیدار فلاح به آن اشاره کرد.

رئیس کل دادگستری استان در این دیدار نیز اظهار کرد: ارتباط خوب و سازنده ای بین دادگستری و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان وجود دارد.

عتباتی با تمجید از عملکرد مطلوب کانون استان گفت: فرهنگی که از طریق کانون به خانواده ها منتقل می شود بسیار حائز اهمیت و موثر است و چهار میلیون مخاطب این نهاد ارزشمند ظرفیت بالایی برای بهبود فرهنگ خانواده و جامعه است و این کارهای اثر بخش باید تداوم یابد و تقویت شود.

وی افزود کارهای فرهنگی کانون نتیجه اش رشد مهارتهای رفتاری در جامعه و تعالی اخلاق است.

مقام ارشد قضایی استان با اشاره به مجازات‌های جایگزین حبس گفت: دادگستری استان نگاه ویژه و حمایتی به برنامه های کانون دارد و مجازات‌های جایگزین حبس را در پاره ای از موارد به تامین نیازمندی‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اختصاص داده است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات