NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

در آذربایجان‌غربی انجام گرفت؛

احداث ۱۷۸ کیلومتر بزرگراه طی یک سال گذشته

تاریخ انتشار: 1403/01/14 | 21:13

لیلا محمدی/ مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: ۱۷۸ کیلومتر راه اصلی و بزرگراهی طی سال ۱۴۰۲ در آذربایجان‌غربی احداث شده و زیر بار ترافیک رفته است.

به گزارش نای قلم، سیدمحسن حمزه‌لو امروز در جلسه بررسی روند توسعه راه‌های ارتباطی و جذب اعتبارات لازم برای توسعه محورهای مواصلاتی استان اظهار داشت: آذربایجان‌غربی طی سال گذشته توانست با جذب ۱۲ هزار و ۳۰۰ تن قیر مصرفی برای طرح‌های راهسازی پیشتاز کشور باشد و عملکرد درخشانی را در حوزه راهسازی ثبت کند.

وی ادامه داد: با مساعدت استاندار آذربایجان‌غربی این استان، نخستین استان کشور در جذب اعتبارت تهاتر نفت برای اجرای طرح های راهسازی است و طی سال ۱۴۰۲، حدود یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از محل تهاتر نفت برای تامین اعتبارات پروژه‌های راهسازی آذربایجان غربی پرداخت شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه یکی از ظرفیت‌های مهم استفاده از تهاتر نفت در اجرای پروژه‌هاست، ادامه داد: باید تلاش شود از محل ظرفیت‌های قانونی ایجاد شده برای سرعت بخشی در روند اجرای پروژه‌های عمرانی - راهسازی استفاده بهینه شود.

حمزه‌لو با اشاره به اینکه تامین منابع مالی برای اجرای طرح‌های راهسازی در اولویت بوده، تاکید کرد: استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود برای تامین منابع مالی لازم پروژه‌های راهسازی استان در کانون توجه ناظران و مهندسان معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی باشد.

وی افزود: باید برای اجرای هر پروژه راهسازی نسخه تامین منابع مالی تهیه گردد و ناظران طرح‌های راهسازی باید پیگیر روند اجرای طرح‌های راهسازی باشند تا این طرح‌ها بدون وقفه و با سرعت بیشتری اجرایی شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات