NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور عنوان کرد؛

وضعیت قرمز آذربایجان‌غربی از نظر تعداد مدرسه

تاریخ انتشار: 1403/04/17 | 11:13

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: شهرستان های تهران، البرز، آذربایجان غربی، گلستان، شهرستان بویراحمد، پیرانشهر، سردشت، حاشیه شهر ارومیه ، تربت جام، تربت حیدریه، شهر صدرا در شیراز و... نقاط قرمز کمبود مدرسه در کشور هستند.

به گزارش نای قلم به نقل از رکنا، حمیدرضا خان محمدی، افزود: ما نقطه به نقطه می دانیم وضعیت تعداد مدارس به چه شکل است و در این مسیر تلاش می کنیم تا کمبودها را رفع کنیم.

وی اظهار کرد: سیستان و بلوچستان به دلیل افزایش جمعیت فزاینده ای که دارد، سالیانه 35 هزار دانش آموز به جمعیت دانش آموزی آن اضافه می شود و ما هرچه مدرسه می سازیم به رشد جمعیتی این استان نمی رسد.

خان محمدی اضافه کرد: سیستان و بلوچستان به دلیل افزایش جمعیت فزاینده ای که دارد، سالیانه 35 هزار دانش آموز به جمعیت دانش آموزی آن اضافه می شود.

وی تصریح کرد: با وجود اینکه عمدتا خیرین مدرسه ساز روی استان سیستان و بلوچستان تمرکز دارند و بیشترین اعتبارات را نیز دریافت می کند؛ ولی باز هم سرعت ساخت مدارس، به سرعت افزایش جمعیت دانش آموزی نمی رسد. ضمن اینکه چرخش جمعیتی در حاشیه شهرهای زاهدان ، چابهار‌ ، سراوان و... بسیار زیاد است. بهتر است با وضع قانونی، اجازه اینکه هرکسی آزادانه مهاجرت کند و برای آن قاعده ای داشته باشند و فکر می کنم وزارت کشور نیز در این مسیر اقدام کند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات