NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

فرماندار تکاب:

تردد در قطعه جدید محور شاهیندژ آغاز شد

تاریخ انتشار: 1403/01/06 | 13:37

فرماندار تکاب گفت: عملیات راهسازی تعریض، آسفالت و بازگشایی ۲ کیلومتر از ابتدای محور تکاب - شاهیندژ به پایان رسیده و اکنون زیر بار ترافیک جاده رفته است.

به گزارش خبرنگار نای قلم از تکاب، اسماعیل حیدری آزاد امروز در بازدید از یک قطعه تکمیل شده محور تکاب - شاهیندژ با بیان اینکه تردد خودروها در قطعات احداث شده در جاده جدید این محور آغاز شده و موجب افزایش ایمنی سفر شده است، اظهار کرد:

قطعه جدیدی که در این پروژه بزرگ راهسازی احداث، تعریض و آسفالت شده به طول ۲ کیلومتر در حدفاصل گلخانه مقابل روستای چهار قلعه تا پل ساروق و عرض ۹ متر با مشخصات و ویژگی های راه اصلی است که برای تکمیل آن ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی با اشاره به انجام ۵۰ هزار متر مکعب عملیات خاکبرداری و ترانشه برداری برای تعریض، احداث و حذف پیچ ها و نقاط حادثه خیز در این قسمت از محور تکاب - شاهیندژ اظهارکرد: با اجرای این طرح راهسازی و احداث جاده در محور تکاب - شاهیندژ  یک پیچ خطرناک، سخت گذر و حادثه خیز در حوالی گردنه ساروق به سمت تکاب به طور کامل حذف شده و جاده ایمن و مسیر هموار و عریض ۹ متری برای تردد خودروها در این محور فراهم شده است.

فرماندار تکاب ادامه داد: اجرای پروژه تعریض و احداث محور تکاب - شاهیندژ به طول ۳۸ کیلومتر بزرگترین طرح راهسازی استان آذربایجان غربی است که با ۱۰هزار میلیارد ریال اعتبار به همّت دولت سیزدهم آغاز شده است که موجب شکوفایی عمرانی و تحول عمده و جهش بزرگ در ارتباطات جاده ای شهرستان تکاب می شود.

حیدری آزاد با تاکید بر اینکه اکنون تردّد در محور شاهیندژ از مسیر منتهی به پیج های خطرناک و سخت گذر به قطعه جدید الاحداث با ایمنی بالا و استاندارهای لازم از مقابل گلخانه روبروی روستای چهارقلعه به سمت پل ساروق متتقل شده است، بیان کرد: این قطعه از محور پرتردّد تکاب - شاهیندژ پس از پایان عملیات راهسازی و آسفالت و نصب علائم و تابلوها توسط اداره راه و شهرسازی و شرکت پیمانکاری پایدارسازان افشار، از چند روز گذشته جهت رفاه حال و حفظ سلامت شهروندان و مسافران نوروزی بازگشایی شده و زیر بار ترافیک جاده رفته و خودروها می توانند از این مسیر جدید که نقطه عطفی در پروژه های راهسازی تکاب محسوب می شود، تردّد کنند.

وی افزود: افتتاح رسمی این پروژه جاده ای به ماه های آینده موکول شده اما اکنون شهروندان و مسافران می توانند از آن برای تردّد بین شهرهای تکاب و شاهیندژ استفاده کنند.

فرماندار تکاب با بیان اینکه روند احداث جاده و آسفالت محور تکاب - شاهیندژ مرحله به مرحله با تکمیل قطعات جدید پیش می رود، اضافه کرد: در دهه فجر سال ۱۴۰۲ هم ۲ کیلومتر از ابتدای این محور به بهره برداری رسید که در حال حاضر شاهد مسیر آسفالته استانداردو مناسب چهار کیلومتری در محور تکاب - شاهیندژ هستیم.

حیدری آزاد یادآور شد: هم اینک ۲ طرح بزرگ جاده ای در تکاب شامل پروژه راهسازی تکاب - شاهیندژ به طول ۳۸ کیلومتر و پروژه تعریض و آسفالت تکاب - تخت سلیمان - دندی به طول ۲۸.۵ کیلومتر با ۱۵ هزار میلیارد ریال اعتبار در حال اجرا است که از مهمترین برنامه های دولت مردمی و انقلابی آیت الله رییسی برای محرومیت زدایی از این شهرستان به شمار می رود.

وی خاطرنشان ساخت: در ۲ سال گذشته با پیگیری های انجام شده و عنایت های استاندار آذربایجان غربی و نگاه ویژه دولت سیزدهم بیش از ۸۰ کیلومتر از محورهای روستایی و بین شهری تکاب آسفالت شده و آسفالت و توسعه ۴۲ کیلومتر از محورهای روستایی این شهرستان در قالب ۱۱ طرح جاده ای با هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار در دست اقدام است که با مساعد شدن شرایط آب و هوایی عملیات اجرایی آنها آغاز می شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات