NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

در سه ماهه نخست سال روی داد؛

ایجاد اشتغال برای 2300 نفر در صنعت آذربایجان غربی

تاریخ انتشار: 1403/04/13 | 10:23

سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی از اشتغال 2 هزار و 300 نفر در صنعت استان و صدور 52 پروانه بهره‌برداری صنعتی در سه ماهه نخست سال 1403 خبر داد.

به گزارش نای قلم، صابر پرنیان امروز در گفتگویی از اشتغال ۲هزار و ۳۰۰نفر در صنعت استان و صدور ۵۲ پروانه بهره‌برداری صنعتی در سه ماهه اول سال ۱۴۰۳ خبر داد و اظهار کرد: در صدور پروانه‌های بهره‌برداری شاهد رشد ۲۴ درصدی نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته هستیم.

وی گفت: طی سه ماه گذشته در حوزه صنعتی استان ۵۲ فقره پروانه بهره برداری برای واحدهای صنعتی جدید صادر شد که برای بهره برداری از این واحدهای صنعتی بیش از ۱۱ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده است، با ورود این واحدها به چرخه تولید زمینه اشتغال مستقیم برای ۲هزار و ۳۰۰ نفر در استان فراهم شد که در مقایسه این میزان اشتغال با مدت زمان مشابه سال گذشته شاهد ۱۲ درصد رشد هستیم.

پرنیان خاطرنشان کرد: در سه‌ماه گذشته ۲۲۴ فقره جواز تأسیس برای احداث واحدهای صنعتی تولیدی جدید در استان صادر شده است که پیش بینی می شود برای تکمیل و راه اندازی این واحدها بیش از ۹۱ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شود، همچنین پیش بینی می شود با بهره برداری از این واحدها زمینه اشتغال مستقیم برای شش هزار و ۷۴۶ نفر فراهم شود.

سرپرست اداره کل صمت آذربایجان غربی اضافه کرد: در حال حاضر ۲ هزار و ۳۹ واحد صنعتی تولیدی در استان مشغول به فعالیت هستند که برای فعال سازی این واحدها در استان بیش از ۱۶۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده و با بهره برداری از این واحدها زمینه اشتغال مستقیم برای ۶۱ هزار و ۴۲۸ نفر فراهم شده است.

پرنیان تأکید کرد: در حال حاضر برای اجرای طرح های صنعتی تولیدی در استان ۲ هزار و ۶۲۲ فقره جواز تأسیس با پیش بینی سرمایه گذاری بیش از یک میلیون و ۱۳۳ هزار میلیارد ریال صادر شده است که با به بهره برداری رسیدن این طرح های صنعتی پیش بینی می شود برای بیش از ۷۳ هزار نفر زمینه اشتغال مستقیم ایجاد شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات