NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

در آذربایجان‌غربی؛

سه تُن فرآورده دامی مشکوک به آلودگی کشف شد

تاریخ انتشار: 1403/01/11 | 11:27

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی گفت: همزما با ایام نوروز و ماه مبارک رمضان بیش از سه تُن فرآورده دامی مشکوک به آلودگی و اقلام غیر بهداشتی کشف و ضبط شد.

به گزارش نای قلم، سید امید خلیل زاده در گفتگوی اختصاصی اظهار کرد: در این راستا اقدامات قانونی جهت حذف فرآورده های ناسالم و غیر بهداشتی به مقدار سه هزار و ۴۶۳ کیلوگرم انجام و با هماهنگی مقام قضایی از زنجیره تأمین و توزیع معدوم شد.

وی ادامه داد: همچنین از ابتدای اجرای طرح تعداد سه میلیون و ۶۹۸ هزار و ۳۳۳ قطعه طیور گوشتی درسطح کشتارگاه های صنعتی طیور استان کشتار و نظارت های بهداشتی لازم اعمال شده است.

خلیل زاده اضافه کرد: نظارت های بهداشتی بر کشتار دام در کشتارگاه های دامی استان بر تعداد هفت هزار و ۸۴۲ رأس دام سبک و سنگین در طی مدت زمان اجرای طرح نظارت بهداشتی و شرعی انجام شده است.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی گفت: در این ایام اکیپ های نظارتی صبح و بعد از ظهر اقدامات نظارتی بر مراکز عرضه فرآورده های خام شامل رستوران های بین شهری، هتل ها، مراکز اقامتی و مراکز مسافرپذیر را در دستورکار دارند.

خلیل زاده ادامه داد: به مناسبت روز ۱۳ فروردین ماه و روز شهادت حضرت علی (ع) و به دلیل افزایش تقاضا برای مصرف فرآورده های خام دامی این اداره کل با تشکیل اکیپ های ثابت و سیار اقدامات قانونی لازم برای برخورد با متخلفان احتمالی را در دستور کار دارد.

وی اضافه کرد: در قالب اجرای طرح تشدید نظارت های بهداشتی ۸۰ اکیپ ثابت و سیار در استان فعال هستند بر عرضه فرآورده های دامی نظارت دارند.

خلیل زاده افزود: در قالب اجرای طرح نظارت نوروزی تا ۱۱فرودین چهار هزار و ۷۸۷ مورد ازدید و نظارت انجام شده است.

وی گفت: ستاد اجرایی نظارت بهداشتی ویژه ایام تعطیلات نوروزی مستقر در اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی با شماره تماس ۲۷۷۸۷۰۱– ۰۴۴۳ و سامانه ارتباطی ۱۵۱۲ و شبکه دامپزشکی شهرستان ارومیه با شماره تماس ۳۲۴۲۶۸۴۸ -۰۴۴ از ساعت هشت صبح تا ۱۴ و از ساعت ۱۴ تا ۲۰ عصر آماده دریافت و ارائه هرگونه راهنمایی و پاسخگویی به سئوالات شهروندان است.

از تاریخ ۱۹ اسفند ماه ۱۴۰۲ طرح نظارت نوروزی در این استان آغاز شده و تا پایان سفرهای نوروزی استمرار دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات