NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

فرمانده سپاه شهدا آذربایجان‌غربی:

مردم را باید از واقعیت‌ها آگاه کنیم

تاریخ انتشار: 20:58 | 1402/11/28

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی گفت: در حال حاضر یک خلأ بین واقعیت و وضعیت کاذبی که دشمنان در جامعه ایجاد کرده‌اند وجود دارد، لذا باید این خلأ را با ارتباط مناسب و مستمر با روحیات مردم پر کنیم و آنها را از واقعیت‌ها آگاه کنیم.

به گزارش خبرنگار نای قلم، سردار محمدحسین رجبی عصر امروز در همایش رسانه و حماسه حضور که به مناسبت نزدیک‌شدن زمان انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: دشمنان همواره درصدد کارشکنی و تشویق مردم به عدم حضور در انتخابات هستند بنابراین ترسیم راهکارهای افزایش مشارکت در برابر جبهه‌ای که همه تلاش می‌کنند تا جبهه انقلاب را ناامید کنند و نهایت استفاده را از این شرایط داشته باشند، یک ضرورت است.

وی اذعان کرد: برخی افراد سعی می‌کنند در اذهان این تفکر را تلقی کنند که شرکت در انتخابات تاثیری بر شرایط جامعه ندارد و اگر در انتخابات قبلی هم شرکت کردیم هیچ نتیجه مثبتی حاصل نشده است.

سردار رجبی با بیان اینکه دشمن به دنبال ایجاد تزلزل گسترده در تصمیم‌گیری‌های مردمی است، افزود: شرکت در انتخابات به منزله پاسداشت خون شهدا است و با حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی، خوشحالی شهیدان را فراهم می‌کنیم و دشمنان را ناامید و مأیوس می‌کنیم.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی شرکت در انتخابات یک حق فردی و جمعی ایجاد می‌کند، اضافه کرد: مردم باید با توجه به شرایط و واقعیت‌های کشور، بهترین راه و مسیر را برای خود انتخاب کنند و با حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی، گام مؤثر و مفیدی برای تقویت انقلاب اسلامی و مقابله با دشمنان بردارند.

رجبی همچنین به دشمنی‌های چهل و پنج‌ساله دشمنان انقلاب اسلامی با ملت ایران اشاره کرد و ادامه داد: دشمنان همواره دنبال این بوده‌اند که فرصت‌ها را به تهدید تبدیل کنند و مردم را ناامید و مأیوس کنند، اما مردم با ادله محکم و ایمان قوی، از حق خود در شرکت در انتخابات دفاع کرده‌اند و نشان داده‌اند که رأی دادن و شرکت در انتخابات حق تک‌تک افراد است.

وی با تأکید بر اطاعت از ولی‌فقیه و رهبری، تصریح کرد: اطاعت از ولی‌فقیه یک کلیدواژه مشترک بین اهل‌تسنن و اهل‌تشیع است و اهل‌تسنن نیز به ولی‌فقیه و رهبر اعتقاد دارند.

رجبی عنوان کرد: با توجه به بیانات و رهبری و دعوت به شرکت حداکثری در انتخابات، اطاعت امر از ولی‌فقیه از واجبات است.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی با اشاره به فرایند انقلاب اسلامی، گفت: انقلاب از یک نقطه صفر شروع شده و با تکیه بر تعالیم دین و رویکرد جهادی، مبارزه با دشمن را آغاز کرده و فرایند طبیعی را طی کرده است.

رجبی افزود: با توجه به بیانات رهبری، ما در نزدیکی قله قرار داریم و باید با وحدت و انسجام ملی، قدرتمندانه در مقابل دشمن بایستیم و با توطئه‌های بی‌شمار آنان مقابله کنیم.

وی ادامه داد: با شرکت در انتخابات، چهره‌ها و افکار جدید به جامعه و مجلس تزریق می‌شود.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی، امید به آینده، افزایش نقش مردم در انتخابات، ایجاد ابتکارات و گردش نخبگانی در مجلس، تزریق انرژی بیشتر برای حل مشکلات مردم با انتخاب افراد جدید در مجلس، قدردانی از خون پاک شهدای انقلاب، ناامید کردن استکبار جهانی و شاد کردن دوستان نظام را از دیگر نتایج حضور مردم در انتخابات عنوان کرد.

رجبی یادآور شد: انقلاب از سختی‌ها و مشکلات بی‌شماری عبور کرده است تا به این مرحله از افتخارات و پیشرفت‌ها برسد و ما باید با ایجاد فضای امیدوارکننده، دشمنان را از خواسته‌های خود ناامید کنیم و با حضور قوی در انتخابات، قدرت کشور را افزایش دهیم و امید به آینده را در کشور افزایش دهیم.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: شرکت در انتخابات به منزله پاسداشت خون شهدا است و با حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی، خوشحالی شهیدان را فراهم می‌کنیم و دشمنان را ناامید و مأیوس می‌کنیم.

وی ادامه داد: رای اولی‌ها حرف‌هایی برای گفتن و کنشگری دارند که باید آنها را هم در این انتخابات مد نظر داشت.

به گفته فرمانده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی، چهار هزار نیروی بسیجی در حفاظت از صندوق‌های رای در استان و همچنین برقراری امنیت در جریان برگزاری انتخابات ۱۱ اسفند همکاری می‌کنند.

وی تصریح کرد: داشتن یک کشور ایمن، حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی است و مردم محور اصلی تأمین امنیت هستند و باید همگان هوشیارانه در مقابل دشمن ایستادگی کنند.

سردار رجبی افزود: در کنار تلاشی که این افراد با هماهنگی انجام شده با فراجا خواهند داشت، سپاه نیز تلاش خود را برای برگزاری انتخاباتی آرام و در امنیت و سلامت انجام می دهد.

در ادامه این مراسم فرمانده سپاه شهدا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان غربی به سوالات اصحاب رسانه و خبرنگاران پیرامون انتخابات، چرایی مشارکت و دستاورد مشارکت پرشور پاسخ دادند.

همچنین حکم کتبی فرمانده سپاه شهدا مبنی بر معرفی حسین علیزاده به سمت جانشینی سازمان بسیج رسانه استان ابلاغ شد.

همایش رسانه و حماسه حضور با تجلیل از پنج نفر پیشکسوت رسانه و تقدیر از حدود 100 نفر فعال رسانه‌ای به پایان رسید.

انتهای پیام/