NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی:

سپاه در بحث محرومیت‌زدایی پیشگام است

تاریخ انتشار: 18:39 | 1402/08/27

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: سپاه همواره در کنار مردم بوده و علاوه بر تأمین امنیت و آرامش در بحث محرومیت‌زدایی نیز پیشگام است.

به گزارش خبرنگار نای قلم،  سردار سرتیپ دوم پاسدار محمدحسین رجبی عصر امروز در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت هفته بسیج، اظهار کرد: اشتغال‌زایی اولویت اصلی قرارگاه اقتصاد مقاومتی و محرومیت‌زدایی سپاه برای رفع مشکلات معیشتی مردم است.

وی بسیج و سپاه همواره در تمام عرصه‌ها و برهه‌های زمانی یاور انقلاب اسلامی بوده است، افزود: سپاه از ظرفیت‌های فراوانی در عرصه‌های مختلف از جمله عمرانی و آبادانی روستاها برخوردار است و همواره نسبت به رفع محرومیت تلاش‌های زیادی را انجام داده است.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی اضافه کرد: تمام حوزه‌های دفاعی، امنیتی، نرم و سخت شامل اقدامات بسیج می‌شود و در این زمینه حضور بسیجیان همواره چشمگیر و موثر است.

* اجرای طرح آموزش و توانمندسازی در استان

رجبی با اشاره به اجرای طرح آموزش و توانمندسازی در استان، تصریح کرد: با اجرای این طرح سه‌هزار فرصت شغلی پایدار در حوزه اقتصاد مقاومتی و اشتغال‌زایی در استان ایجاد شده است.

به گفته وی، در حوزه اقتصاد مقاومتی یک هزار و ۴۳۰ فقره از نوع قرض الحسنه از محل اعتبارات تبصره ۱۸ به میزان ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال در سال جاری پرداخت شده ‌است.

فرمانده سپاه شهدای استان ادامه داد: همچنین سه هزار و ۴۶۰ میلیارد ریال وام از محل تبصره ۱۸ برای اشتغال‌آفرینی پرداخت شده‌ است.

وی بیان کرد: ۵۰۰ صندوق قرض‌الحسنه برای اشتغال‌آفرینی و مشاغل خرد خانگی در حوزه اشتغال خانگی در استان فعال است که عملکرد مطلوبی در سال جاری داشت.

«در راستای اقتصاد مقاومتی و جهش تولید با استفاده از ظرفیت بانوان بسیجی و با راهبرد انسجام‌بخشی به فعالیت‌های اشتغال‌زایی این بانوان و توسعه مشاغل خانگی، مراکز کار آفرینی طرح فدک فعالیت خود را آغاز کردند که به صورت رایگان جهت زنان خانه‌دار و  همچنین بازاریابی فروش محصولات انجام می‌شود.

تقویت اجرای فرآیند افزایش کسب و کار از جمله ویژگی وجودی مراکز کارآفرینی فدک است که هدف اصلی آن حفظ کیان خانواده و تربیت فرزندانشان، تولید شغل و سودآوری و در مجموع حلقه وصل بانوان به اقتصاد جامعه است.»

* اجرای طرح فدک در استان

فرمانده سپاه شهدا با اشاره به اجرای طرح فدک در استان اظهار کرد: طرح فدک با افتتاح ۳۵ مرکز کار آفرینی برای زنان سرپرست خانوار در دست اجراست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: برای آسفالت جاده‌های بین مزرعه‌ای در آذربایجان‌ غربی بیش از 10 هزار تن قیر استفاده شده که توانسته‌ایم بیش از 190 کیلومتر از این راه‌ها را آسفالت کنیم.

رجبی با اشاره به ساخت خانه‌های بهداشت و مرکز سلامت گفت: ۸۰۰ میلیارد ریال برای طرح‌های یاد شده هزینه شده است همچنین ساخت ۱۸۰ واحد مسکونی در حال انجام بوده و ۴۱ مسجد و مصلی نیز با کمک بسیج بازسازی شده ‌است.

وی گفت: ۴۵۱ سری جهیزیه نیز در قالب طرح حمایت از جوانی جمعیت به جوانانِ استان اهدا شد.

*اجرای بیش از سه هزار و ۲۰۰ برنامه در هفته بسیج

فرمانده سپاه شهدا در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح برنامه‌های هفته بسیج گفت: در هفته بسیج امسال بیش از سه هزار و ۲۰۰ برنامه در قالب ۴۸ عنوان در تمام شهرستان‌های استان برگزار می‌شود.

رجبی با بیان اینکه در طول هفته بسیج دیدار با خانواده شهدا و تجمع بسیجیان در روز سوم و پنجم آذر برگزار می‌شود، اظهار کرد: تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا نیز در طول هفته بسیج برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه شهدا استان با اشاره به انتخابات پیش رو اظهار کرد: در حوزه انتخابات هم تامین امنیت از اقدامات سپاه است که این امنیت به صورت ویژه در ایام انتخابات مد نظر است که با همکاری همه نیروی‌های نظامی و انتظامی استان تشدید می‌شود.

وی ادامه داد: در حوزه ارتقای مشارکت برای انتخابات سپاه با پل ارتباطی خود با مردم از طریق بسیج اقدامات خاص و تدابیر مطلوبی دارد تا آحاد مردم توجیه شوند.

هفته بسیج امسال ( از ۲۹ آبان تا پنجم آذرماه) با شعار «۴۰ سال خدمت، جهاد و شهادت» در اقصی نقاط کشور با برگزاری آیین‌های ویژه ای گرامی داشته می‌شود.

بسیج مستضعفان پنجم آذرماه سال ۱۳۵۸ به فرمان امام خمینی(ره) تشکیل شد.

انتهای پیام/