NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

استاندار آذربایجان غربی:

نظارت بر بازار تشدید شود

تاریخ انتشار: 16:49 | 1402/12/26

استاندار آذربایجان غربی گفت: نظارت بر بازار در روزهای پایانی سال و ایام تعطیل عید نوروز و در ماه مبارک رمضان در سطح استان تشدید شود.

به گزارش خبرنگار نای قلم، محمدصادق معتمدیان امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار که بصورت ویدئو کنفرانس در سطح کشور برگزار شد، اظهار کرد: پاسخگویی به شکایات مردم در این سامانه ها، با جدیت پیگیری شود و صداوسیمای مرکز آذربایجان غربی و مهاباد اقدامات دستگاه های نظارتی بر بازار و برخورد های قانونی با متخلفان منعکس کنند.

وی همچنین با اشاره به اهمیت حضور مستمر گشت های سیار جهت نظارت بر بازار در سطح استان، خاطرنشان کرد: نظارت کامل بر بازار تداوم یافته و مجازات متخلفان جهت تقویت جنبه بازدارندگی، به جامعه منعکس شود.

استاندار آذربایجان غربی به تامین نیازهای اساسی مردم استان نیز اشاره کرد و افزود: نیازهای اساسی مردم آذربایجان غربی در سطح ملی پیگیری شده و کالاهای مورد نیاز مردم تامین می‌شود.

معتمدیان همچنین با تاکید بر استفاده از ظرفیت مرزها و پایانه های مرزی جهت تامین کالاهای مورد نیاز، اضافه کرد: در صورت نیاز به واردات کالا، تجار و بازرگانان بخش خصوصی با نظارت کامل، در زمینه واردات کالاهای اساسی مورد حمایت قرار می گیرند.

وی در ادامه مدیریت چرخه کامل واردات و توزیع کالاهای اساسی را ضروری دانست و افزود: در راستای اثرگذاری در بازار و تولید و تامین کالاهای اساسی چون گوشت مرغ، ارتباط مستمر با بخش خصوصی برقرار شود.

معتمدیان همچنین با بیان اینکه زیرساخت حمل و نقل ریلی در استان فراهم شده است، افزود: با تغییر مسیرهای ورودی کالا به آذربایجان غربی و استفاده از ظرفیت خطوط ریلی، هزینه حمل و نقل و در نهایت کالا در استان کاهش می‌یابد.

وی در ادامه با تاکید بر استمرار برگزاری نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا در سطح استان، اظهار داشت: منافع عمومی مردم در عرضه کالا در نظر گرفته شود و کالاهایی چون سیب که تولید خود استان است، با قیمت مناسب به مردم در ایام عید نوروز عرضه شود.

استاندار آذربایجان غربی در پایان با اشاره به استفاده از ظرفیت تعاونی ها در تامین و توزیع کالاهای اساسی، افزود: نظارت بر بازار و توزیع کالا در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان، با جدیت تداوم یابد.

انتهای پیام/