NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

به زودی؛

آب سد کانی‌سیب به سمت دریاچه ارومیه رهاسازی می‌شود

تاریخ انتشار: 15:28 | 1402/12/01

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با تکمیل فاز دوم سد کانی سیب و حل تملک اراضی به زودی ۶٢٣ میلیون متر مکعب آب به سمت دریاچه ارومیه رهاسازی می‌شود.

به گزارش نای قلم، علی سلاجقه امروز در بازدید از بیست چهارمین نمایشگاه رسانه‌های ایران در نشست خبری اظهار کرد: دولت پذیرفت که تامین حقابه اولویت دوم بعد از آب شرب باشد ، بر این اساس قرار شد از سد کانی سیب ۶٠٠ میلیون متر مکعب آب به دریاچه برسد که در یک مرحله ٣٠٠ میلیون متر مکعب رهاسازی شد.

وی ادامه داد: اکنون فاز دوم سد کانی سیب در مراحل پایانی است و امیدواریم بعد از تکمیل آن ۶٢٣ میلیون متر مکعب آب به سمت دریاچه برود.

رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست با تاکید بر اینکه از سدهای دیگر هم آب به سمت دریاچه رها سازی شود گفت: البته به زودی آب از سد چپرآباد هم به دریاچه می رسد.

سلاجقه گفت: ما به رسانه اعتقاد داریم و آنرا به عنوان زیرساخت اصلی حفظ محیط‌زیست کشور تلقی می کنیم و در سازمان محیط‌زیست به روی همیشه به روی رسانه‌ها باز است.

به گزارش ایرنا، وی افزود: رسانه با ظرفیتی که دارد می تواند مطالبه گر محیط‌زیست باشد و گره گشایی ذهنی و میدانی را در ابعاد مختلف داشته باشد.

انتهای پیام/