NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

رئیس پارک علم و فناوری تاکید کرد؛

اکوسیستم نوآوری در استان‌ها توسعه می‌یابد

تاریخ انتشار: 1401/07/04 | 14:50

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی بر توسعه و تقویت اکوسیستم نوآوری در استان‌ها تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار نای قلم، جواد نوری‌نیا در گفتگوی اختصاصی از برگزاری بزرگ‌ترین رویداد بهم‌رسانی عرضه و تقاضای فناوری استان با عنوان (تانا) با همکاری شتاب‌دهنده آرکاپ در ۲۸ مهر ماه سال جاری خبر داد.

وی اظهار کرد: هدف از این طرح ترویج گفتمان نوآوری و توسعه و تقویت اکوسیستم نوآوری در استان‌ها با نگاه به مزیت‌های نسبی و ظرفیت‌های فناورانه و همچنین مسائل و نیاز‌های آن استان است.

نوری‌نیا با اشاره به همکاری دستگاه‌های اجرایی، مراکز علمی و دانشگاهی برای برگزاری این رویداد، اظهار کرد: تانا از اختصار «توسعه اکوسیستم نوآوری استان‌ها» گرفته شده است و به عنوان مجموعه‌ای از اقدامات تعریف می‌شود که با حمایت معاونت فناوری و نوآوری وزارت عتف، سیاست‌گذاری و راهبری ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان استان‌ها و برنامه ریزی و اجرای پارک‌های علم و فناوری در استان‌ها، عملیاتی می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح در راستای تقویت و توسعه اکوسیستم نوآوری استان‌ها تدوین شده است، افزود: ترویج گفتمان نوآوری و کارآفرینی در استان‌ها، ارتقای سطح دانش و توانایی بازیگران اکوسیستم نوآوری، توسعه تعامل و همکاری بین اجزای اکوسیستم نوآوری استانی، افزایش سهم نخبگان، دانشمندان و فناوران در توسعه نوآوری در استان‌ها و بهم‌رسانی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های علمی و فناورانه با نیاز‌های فناورانه از جمله اهداف مهم این رویداد است.

کد خبرنگار: 983125

انتهای پیام/

ارسال نظرات