NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

امروز؛

زیرگذر تقاطع چندسطحی آذربایجان ارومیه افتتاح شد

تاریخ انتشار: 17:36 | 1401/09/01

زیرگذر تقاطع چندسطحی آذربایجان ارومیه دو هفته بعد از تعیین ضرب‌الاجل دستگاه قضای آذربایجان غربی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار نای قلم، زیرگذر تقاطع چند سطحی آذربایجان ارومیه که با ۵۰۰ متر طول، مسیر بزرگراه خاتم الانبیا (ص) را به ابتدای جاده مهاباد وصل می‌کند، امروز با حضور مدیران استانی و شهری مورد بهره برداری قرار گرفت و زیر بار ترافیک رفت.

شهردار ارومیه در آیین افتتاح این فاز از تقاطع چند سطحی آذربایجان با تشریح اقدامات صورت گرفته در راستای ساخت پروژه‌های عمرانی در دوره جدید مدیریت شهری اظهار کرد: این تقاطع که دارای ۹ فار عملیاتی است یکی از پروژه‌های عظیم و فاخر شهر ارومیه است که با اتمام کامل آن ترافیک این منطقه از شهر در حد وسیعی کنترل می‌شود.

حسین مهدی‌زاده افزود: ۲ فاز این تقاطع در سال‌های گذشته، و پنج فاز آن هم اکنون به بهره برداری می‌رسد و ۲ فاز باقی مانده نیز با توجه به برنامه ریزی به عمل آمده در ۶ ماه آتی افتتاح خواهد شد.

وی اضافه کرد: برای انجام این پروژه، بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ متر مکعب بتن ریزی، ۶۰۰ تن آرماتور گذاری، ۴۹۰ متر لوله گذاری، بیش از ۵ هزار متر مربع قالب بندی، ۲۶ هزار متر مکعب خاک برداری، شش هزار متر مکعب لجن برداری، نزدیک به پنج هزار متر مربع آسفالت ریزی انجام گرفته است.

مهدی زاده در خصوص هزینه‌های احداث زیرگذر تقاطع غیر همسطح آذربایجان افزود: در شش ماه گذشته ۵۵۳ میلیارد ریال برای تکمیل این پروژه هزینه شده است.

رییس شورای شهر ارومیه نیز در این آیین، طول این بخش از پروژه را ۵۰۰ متر عنوان کرد و افزود: این زیرگذر دارای ۱۲ متر عرض است که با شش هزار مترمربع مساحت امروز به بهره برداری می‌رسد.

نقی کریمی گفت: این پروژه در طول شش ماه اجرا شده که نشان از عدم موازی‌کاری و تلاش شبانه‌روزی مدیران و کارکنان نهاد‌های مسوول است.

وی افزود: فاز بعدی این طرح در مسیر‌های کمربندی خاتم الانبیا به سمت بلوار ساوالان، ساوالان به سمت کمربندی خاتم الانبیا (ص) و مسیر والفجر به کمربندی خاتم الانبیا طراحی شده که در تلاش هستیم در شش تا هشت ماه آینده به مرحله افتتاح برسانیم.

*تحقق وعده افتتاح زیرگذر، ۱۵ روز بعد از تعیین ضرب‌الاجل

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی در حاشیه این مراسم نیز به خبرنگاران گفت: دستگاه قضایی هر جایی که لازم بداند که ورودش موثر در باز شدن گرهی از مشکلات مردم است ورود خواهد کرد و لحظه‌ای در این خصوص تامل نخواهد کرد.

ناصر عتباتی افزود: در پروژه پل آذربایجان هم دستگاه قضایی زمانی که احساس کرد با ورود می‌تواند رکود ایجاد شده در کار و توقف عملیات اجرایی پروژه موثر در مقام خواهد شد ورود و با چندین بازدید و برگزاری جلسات متعدد دستورات لازم برای رفع موانع و مشکلات صادر که به حمد الله امروز شاهد مرتفع شدن آن‌ها و افتتاح یک فاز از این پروژه بزرگ و مهم هستیم که در حل معضل ترافیک شهر ارومیه بسیار گره گشا خواهد بود.

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی تکلیف خود می‌داند که در تمام اموری که مرتبط با حقوق عامه مردم و بیت المال است ورود کند و در این راه هیچ گونه مماشات یا سهل انگاری را نمی‌پذیرد.

تقاطع غیرهمسطح آذربایجان در ورودی ارومیه از سمت شهرستان‌های مهاباد و اشنویه واقع شده است.

کد خبرنگار: 983126

انتهای پیام/