NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

تماس با ما
 • شماره تماس با پایگاه خبری تحلیلی نای قلم:


04432244689

0914-441-9831

تبلیغات:

0914-441-9831

ایمیل:

nayeghalam@yahoo.com

nayeghalam@gmail.com

 • آدرس:

ارومیه، خیابان باکری، کوی دوم، پلاک 53، کد پستی 5714648753 به صاحب امتیازی و مدیر مسئولی لعیا نورانی زنوز

  شهروندی از ارومیه
  با سلام وضعیت آسفالت کوچه های کشتارگاه ارومیه بسیار نامناسب و اصلا در خور و شان این منطقه و اهالی این منقطه نیست... لطفا رسیدگی کنید.
  یک کارگر
  چه فایده که صدای کارگران شهرداری را کسی نمی‌شنود پس گذاشتن صدای شهروند در این رسانه ضرورتی ندارد. بهتر است زیاد خودمان را خسته نکنیم و چشم امید نداشته باشیم.
  محمد ابراهیمی
  تبلیغات با کیسه‌های رایگان پلاستیکی! بعضی از افراد با کیسه‌های کاغذی یا پارچه‌ای به خرید می‌روند و در برابر ارائه کیسه‌‌های پلاستیکی توسط فروشنده «خیلی ممنون، دارم»، می‌گویند و این در حالی است که بسیاری از افراد با ولع هر چه تمامتر و وفق اعتقاد راسخ به کوفت باشد، مفت باشد! دست به جمع‌آوری کیسه‌های پلاستیکی می‌زنند و در حالی که می‌توانند تمامی اجناس را در یک کیسه جای دهند، کالاهای خریداری شده را در کیسه‌های متعدد می‌چپانند! از اینرو اگر تولید کیسه‌های پلاستیکی مجانی صرفه اقتصادی برای تولید‌کنندگان نداشته باشد و آن‌ها در برابر سوال چه به من می‌رسد؟، جواب تقریبا هیچ را بگیرند، چه بسا که گامی مهم در راه کاهش مصرف کیسه‌های پلاستیکی رایگان برداشته می‌شود!
  محمدیان از محمدیار نقده
  مشکلات مردم را حل کنید، گرانی‌های بسیار و عدم توان مالی مناسب بیشتر مردم و افزایش فاصله طبغاتی بین نیازمند و ثروتمند بیداد می‌کند.
  خانم شهروند از سلماس
  حدود ۶ ماه است که از همسرم جدا شده‌ام و به دلیل مشکلات معیشتی و درآمد اندک چند ماه است که برای دریافت یارانه نقدی‌ام اقدام کرده‌ام، اما هنوز پیامکی مبنی بر تأیید مدارک برایم ارسال نشده است، در سامانه نیز گزینه‌ای برای اعتراض و پیگیری درخواست‌ها وجود ندارد. از مسوولان محترم انتظار می‌رود که با توجه به تورم و گرانی‌ها برای برقراری یارانه زنان تنها و مطلقه، خدمات ویژه‌ای را در نظر بگیرند.
  شهروندی از ارومیه
  حال که مسئولان محترم برای رشد و شکوفایی اقتصادی و بهبود معیشت مردم همت گمارده‌اند، امیدوارم گوشه چشمی هم به حل مشکلات بازنشستگان کشوری داشته باشند!
  محمد از خوی
  با تشکر از پاکبانان زحمتکش، پیشنهاد می‌کنم سر هر کوچه شهرداری یک سطل مکانیزه زباله نصب کند. آخر شب‌ها مناطق چهره خوشی ندارند.
  با تشکر از مهاباد
  سلام چرا وضعیت نان در مهاباد اینقدر ضعیف است؟ لطفا رسیدگی شود.
  احمد از ارومیه
  با سلام شهردار محترم ارومیه واقعا چکار می‌کند، هنوز خیلی از خیابان‌های اصلی ارومیه با مشکل آسفالت و بلوار و جدول کشی مواجه هستند چه برسد به خیابان های فرعی واقعا مردم ارومیه خیلی مظلوم واقع شده اند.
  شهروندی از خوی
  در خبرها می خوانیم که با گران فروشان برخورد می شود. پیشنهاد می‌شود تعزیرات حکومتی به جای جریمه گران‌فروشان به کاهش ۵۰ درصدی قیمت اجناس آن‌ها و توزیع محصولات‌شان به مدت چند ماه در بازار، کمکی به مصرف‌کنندگان کنند.
  خانم کارمند
  توصیه‌هایی به مادران شاغل بسیاری از مادران با توجه به شرایطی که دارند، مجبورند ساعاتی از شبانه‌روز را در محل کارشان بگذرانند که اجتناب‌ناپذیر است؛ اما برای این که، کودکان‌شان آسیب‌های کمتری ببیند، بهتر است از یک مراقب هم کمک بگیرند تا حتی‌الامکان روش‌های تربیتی و برنامه‌های مادر شبیه به او اجرا شود. زمانی که مادر به خانه بازمی‌گردد، باید بیشترین توجه را به کودک داشته باشد و خلاء عاطفی و ایمنی او را پر کند و در این دقایق به فکر کارهای عقب افتاده منزل و تهیه ناهار و شام فردا نباشد و همچنین برای انجام امور خانه از حامیانی مانند همسر، اقوام و دوستان خود کمک بگیرد. حمایت عاطفی پدران از مادران و تقسیم امور زندگی، می‌تواند آرامش بیشتری در محیط رشد فرزندان ایجاد کند و مهمترین اصل در فرزندپروری، هماهنگی و همسویی پدران و مادران در تربیت فرزندان است؛ توجه و محبت بی‌قید و شرط به فرزندان، فقط وظیفه مادر نیست و نقش پدر در آن نیز بسیار پررنگ است و حمایت همسران از یکدیگر می‌تواند در تولید انرژی مضاعف زوجین برای فرزندپروری مناسب، کمک‌کننده باشد.
  آیدا نوری از ارومیه
  علیرغم افزایش قیمت نان و کارتی‌شدن آن، در بعضی از نانوایی‌های ارومیه کیفیت نان مطلوب نیست و وقتی به آن اعتراض می‌کنیم، نانوایان مدعی می‌شوند که آرد مصرفی آن‌ها مطلوب نیست و یا به موقع نمی‌رسد با توجه به اینکه استانداری، فرمانداری، سازمان غله، اتحادیه نانوایان و تعزیرات حکومتی بر فعالیت نانوایان نظارت می‌کنند، جا دارد کارشناسان این دستگاه‌ها معضل کیفیت نان را بررسی و حل کنند.
  تلفن به خط ارتباطی نای قلم
  آیا افزایش وام ازدواج راه حل مشکلات جوانان است؟ چند سالی است که با توجه افزایش نرخ تورم و گرانی‌ها دولتمردان به جای حل مسئله به فکر پاک‌کردن صورت مسئله در مواردی مانند کمک به ازدواج جوانان پرداخته‌اند و این در شرایطی است که بسیاری از جوانان متاسفانه بیکارند و یا نگران بیکارشدن خود هستند، که باید پرسید آیا افزایش چند میلیون تومانی وام ازدواج و مقروض‌کردن زوجین در ابتدای زندگی، چاره‌ حل مشکل ازدواج جوانان است؟ به نظر من بهتر است تأمین امنیت شغلی و افزایش امید به آینده در نسل جوان از طریق اشتغالزایی سرلوحه برنامه‌های دولتمردان برای ترویج ازدواج و فرزند‌آوری قرار گیرد.
  شهروندی از ارومیه
  حدود ۱۰ سال است که هشدارهایی از سوی کارشناسان در مورد خشک شدن برخی از دریاچه‌ها و تالاب‌های کشور بیان می‌شود، ولی هیچ‌یک از دولتمردان این موضوع را جدی نگرفتند، تا اینکه دریاچه منحصربه‌فرد ارومیه که جایگاه ارزشمندش برای ثبات اکوسیستم و ویژگی آب‌وهوایی منطقه و فرامنطقه بسیار مهم است، با بهره‌برداری‌های علمی و اصولی می‌توانست منبع سرشار درآمد ارزی مناسبی برای کشور باشد، متأسفانه به ورطه نابودی و خشک شدن کامل نزدیک شده است. حال با تکیه بر اصل «هرآنچه گذشت، گذشته است» به جای محکوم کردن این و آن و از دست دادن زمان، عملیات گسترده‌ای برای احیای دوباره دریاچه ارومیه باید انجام گیرد.
  ابراهیم از ارومیه
  مسوولان لطفا سري به سامانه نوبتدهي تلفني تدبیر بزنيد هر روز زنگ می‌زنیم اما مشغول بود بعد هم نوبت پر ميشه كساني كه سواد ندارن چطور نوبت بگيرند خواهش می کنیم فكري به حال بيماران كنيد.
  خواننده نای قلم از ارومیه
  ناامیدی برخی جوانان به آینده از معضلات مهم و اساسی است که غلبه بر آن باید از اولویت برنامه‌های مسئولان باشد. کاهش امید به استخدام در ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی به ویژه در سال‌های اخیر از دلایل عدم تمایل جوانان به ادامه تحصیل و ازدواج و تمایل آنان به مهاجرت از کشور است. برای جلوگیری از هدر رفت نیروهای جوان و با استعداد از مسئولان انتظار می‌رود برای حل مشکلات اقتصادی و ایجاد شغل برای جوانان اقدام کنند. پسر ۲۷ ساله‌ام با داشتن مدرک مهندسی مکانیک هنوز نتوانسته است شغلی بیابد لطفا فکری به بیکاری جوانان کنید.