NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی:

۷۰ درصد تخلفات مربوط به آرد و نان است

تاریخ انتشار: 22:02 | 1401/09/09

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی گفت: ۷۰ درصد تخلفات توزیع کالا‌های اساسی در آذربایجان‌غربی مربوط به آرد و نان است.

به گزارش خبرنگار نای قلم، اکبر کرامتی در گفتگوی اختصاصی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، چهار هزار و ۲۶۶ پرونده برای متخلفان در حوزه بازار و کالا‌های اساسی تشکیل شده که سه هزار و ۲۷۱ مورد آن مربوط به حوزه آرد و نان است.

وی افزود: ارزش پرونده‌های تشکیل شده بیش از ۶۳۹ میلیارد ریال است که ۳۰ میلیارد ریال آن در بخش آرد و نان است.

کرامتی اضافه کرد: در راستای رصد و پایش مستمر میزان موجودی انبارها، سردخانه‌ها و بازار کالا‌های اساسی و ضروری که مشمول اعلام موجودی هستند، ۷۰ هزار و ۳۵۹ مورد بازرسی توسط بازرسان قرارگاه امنیت غذایی استان در حوزه آرد و نان، کود و سموم، روغن، شکر، کالا‌های اساسی، احتکار و قاچاق کالا، نهاده‌های دامی انجام و پرونده برای متخلفان تشکیل و به تعزیرات حکومتی جهت رسیدگی ارسال شده است.

کرامتی اضافه کرد: بیشترین تعداد پرونده‌های تخلف در بازده زمانی یاد شده شامل گران فروشی، کم فروشی عدم اعلام موجودی، اختفا و امتناع از عرضه و سایر موارد بوده است.

وی با بیان اینکه بیشترین آمار مربوط به شهرستان‌های ارومیه و بوکان است، یادآور شد: از شهروندان درخواست می‌شود هر گونه تخلفات صنفی اعم از گران فروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی، احتکار و سایر موارد را به سامانه‌های ارتباطی ۱۸۶۶ و ۱۲۴ سازمان صمت یا ۱۳۵ تعزیرات حکومتی گزارش کنند.

کد خبرنگار: 983125

انتهای پیام/