NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی:

سیستم روشنایی آزادراه ارومیه – تبریز راه‌اندازی شد

تاریخ انتشار: 1401/05/29 | 14:30

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: سیستم روشنایی آزادراه ارومیه - تبریز یکی از مطالبات دیرینه مردم بود که راه‌اندازی شده و لازم است اقدام ویژه جهت نگهداری این تأسیسات انجام شود.

به گزارش نای قلم، سیدمحسن حمزه لو عصر جمعه در جلسه شورای برنامه ریزی آذربایجان غربی اظهار کرد: شبکه حمل‌ونقل جاده‌ای ورودهای ده‌گانه شهر ارومیه ساماندهی شده است.

او افزود: پروژه‌های بازآفرینی شهری با هدف ارتقای کیفیت زندگی در مناطق کم‌برخوردار ارومیه به ارزش ٢٠٠ میلیارد ریال اجرا می‌شود.

حمزه‌لو ادامه داد: برنامه‌های حمایت از تولید مسکن باکیفیت در شهرستان ارومیه با تمرکز بر توسعه شهر جدید گلمان همسو با پروژه‌های راهسازی اجرا می‌شود.

وی به تکمیل بزرگراه ارومیه - سرو و نقش این گذرگاه بین‌المللی در مبادلات تجاری منطقه اشاره کرد و گفت: پروژه‌های بازآفرینی شهری با هدف ارتقای کیفیت زندگی در مناطق کم‌برخوردار ارومیه به ارزش ٢٠٠ میلیارد ریال اجرا می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی همچنین خواستار تخصیص منابع لازم جهت گسترش خدمات عمومی و رفاهی در شهر جدید گلمان شد.

با توجه به سفر استاندار آذربایجان‌غربی به بخش‌های شهرستان ارومیه با همراهی نمایندگان مردم شهرستان ارومیه در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان استان و بازدید میدانی و دیدار چهره به چهره با مردم در روزهای گذشته، مسائل و مشکلات شهرستان ارومیه به صورت کارشناسی در حوزه‌های مختلف احصاء و با برگزاری جلسات، پیش مصوباتی در این خصوص تصویب شده است.

در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با محوریت شهرستان ارومیه ۱۷۶ مصوبه برای پیشرفت و آبادانی شهرستان ارومیه نهایی شد که ۱۵۲ مصوبه عمرانی و ۲۴ مصوبه نیز اقتصادی است.

فاطمه حاجی‌زاده

کد خبرنگار: 983127

انتهای پیام/

ارسال نظرات