NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

مدیرکل اطلاعات آذربایجان غربی:

اعتراض حق مردم است

تاریخ انتشار: 1401/08/11 | 21:20

مدیرکل اطلاعات آذربایجان غربی گفت: اعتراض حق مردم است اما اجازه بروز آشوب، ناآرامی، اقدامات تخریب‌گرانه و ایجاد مشکل برای مردم را نخواهیم داد.

به گزارش خبرنگار نای قلم، وی چهارشنبه شب در نشست صمیمی با اصحاب رسانه استان، اظهار کرد: امانت‌داری، صداقت و درست‌کاری از مهم‌ترین وظیفه و شاخصه‌های رسانه‌ها است تا از این طریق آرامش و امنیت روانی در جامعه حاکم شود.

وی رسانه‌های محلی و ملی وظیفه دارند تا با تبیین صحیح مسایل، جهاد تبیین مورد تاکید رهبر معظم انقلاب را در حوزه‌های مختلف اجرایی کنند که یکی از این اقدامات اینکه دستاوردها و اقتدار نظام اسلامی را اشاعه و در مقابله با تحریف واقعیت، ابتکار عمل را به دست گیرند.

* روایت‌گری و دروغ‌پردازی ترفند دشمن برای ضربه زدن به نظام اسلامی

وی تصریح کرد: روایت‌گری، تحریف واقعیت‌ها و دروغ‌پردازی ترفند دشمن برای ضربه زدن به نظام اسلامی است و رسانه‌ها در این شرایط باید میدان‌دار تبیین اقتدار نظام اسلامی باشند.

این مقام ارشد امنیتی استان، متذکر شد: دشمنان با سلطه رسانه‌ای در تلاش برای وارونه جلوه دادن واقعیت‌های اتفاق افتاده در جامعه هستند.

وی در ادامه سخنان خود حفظ کشور، خاک، انقلاب و جمهوری اسلامی را رسالت همگانی دانست و افزود: همه ما باید برای حفظ وطن و مقابله با تهدیدها و ترفندهای دشمن تلاش کنیم.

* دغدغه‌های مردم باید با تدبیر مسوولان رفع شود

مدیرکل اطلاعات استان با اشاره به اینکه دغدغه‌های مردم باید با تدبیر و راهکارهای مناسب مسوولان رفع شود، تأکید کرد: دشمنان از احساسات مردم در اعتراض به برخی مشکلات سوءاستفاده کرده و همه تلاش خود را بکار گرفته‌اند تا با ایجاد اغتشاش به نظام اسلامی ضربه بزنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوعاتی که این روزها برای دشمنان نظام بهانه‌ای شده تا از احساسات مردم سوءاستفاده کرده و به اهداف شوم خود که همان ضربه زدن به نظام اسلامی است، برسند، گفت:

مدیرکل اطلاعات استان ادامه داد: در ماجرای فوت خانم مهسا امینی دشمن از زن بودن و اینکه جامعه زنان نباید بی‌تفاوت باشند، جوان بودن برای تحریک احساسات جوانان، کرد و اهل سنت بودن او برای ایجاد اختلاف قومی و مذهبی استفاده کرد تا به اهداف خود برسد و متاسفانه برخی در دام این نقشه دشمن افتاده و همراه و همسو با معاندان حرکت کردند.

* اعتراض حق مردم است

وی تاکید کرد: اعتراض حق مردم است اما در موضوع خانم مهسا امینی شاهد عقده گشایی ضدانقلاب و بروز ناآرامی بودیم. در برخی موارد، حضور جوانان و نوجوانان در اغتشاشات به دلیل تاثیرات فضای مجازی بر جوانان بود.

این مقام امنیتی، با اشاره به اینکه در روزهای نخست اعتراضات مردمی بود، گفت: پس از گذشت چند روز، شاهد اقدامات تخریب‌گرانه و ایجاد مشکل برای مردم بودیم. در این ایام با تخریب اموال عمومی و خصوصی به دنبال آشوب بودند که این اتفاقات از مردم عادی ساخته نیست.

وی یادآور شد: برخورد با خشونت از جمله وظایف نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی است بنابراین اجازه نخواهند داد تا افرادی در راستای توطئه دشمن برای کشور دردسر ایجاد کرده و دست به تخریب اموال عمومی، کشته‌سازی و اقدامات خرابکارانه بزنند.

به گفته مدیرکل اطلاعات استان، تخریب اموال عمومی و ایجاد ناامنی در جامعه از دیگر توطئه‌های دشمنان، معاندین و ضدانقلاب است ضمن اینکه سناریوی کشته سازی دسیسه ضد انقلاب در منطقه بود تا با دست آویز قرار دادن آن عواطف و احساسات پاک مردم را تحریک کنند.

وی متذکر شد: دشمنان برای خدشه دار کردن امنیت کشور از هیچ کاری دریغ نکردند البته توطئه‌ها برای ناامن سازی ایران نقش بر آب شد.

مدیرکل اطلاعات استان اظهار کرد: در مسایل اخیر کشور ایادی استکبار با محوریت سرویس‌های اطلاعاتی منطقه و استفاده از ظرفیت گروهک‌های معاند برای ایجاد ناامنی تلاش کردند اما با هوشمندی رهبر معظم انقلاب، بصیرت مردم و مجاهدت نیروهای امنیتی و انتظامی تمام این توطئه‌ها خنثی شدند.

* افراد دستگیر شده در سطوح مختلفی در اغتشاشات نقش داشته‌اند

مدیرکل اطلاعات استان با اشاره به اینکه افراد دستگیر شده در سطوح مختلفی در اغتشاشات نقش داشته‌اند عنوان کرد: با آن دسته از افرادی که رهبری اغتشاشات را بر عهده دارند برخورد جدی باید صورت گیرد چرا که اینها امنیت جان، مال و موجودیت کشورمان را تهدید می‌کنند.

وی در ادامه به برخی دستاوردهای سربازان گمنام امام زمان(عج) در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی پرداخت و برخورد با شبکه قاچاق سوخت در شمال استان، دستگیری تعدادی از مدیران و مسئولین متخلف با همکاری دستگاه قضایی را از جمله آنها برشمرد و اعلام کرد: طی روزهای آینده خبرهای خوشی از اتمام بررسی برخی پرونده‌های قضایی به اطلاع مردم خواهد رسید.

مدیرکل اطلاعات استان در بخش پایانی سخنان خود، در مورد پرونده فساد شهرداری ارومیه، ابراز داشت: این پرونده در حال طی مراحل قضایی است و به زودی خبرهای مرتبط با متهمان پرونده از طریق دادگستری اطلاع‌رسانی می‌شود.

کد خبرنگار: 983127

انتهای پیام/

ارسال نظرات