NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی:

مدیران دستگاه‌های اجرایی رسانه‌ها را در کنار خود ببینند

تاریخ انتشار: 1401/11/05 | 15:35

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید برای تبیین دستاوردهای نظام و انقلاب اسلامی پای کار باشند و رسانه‌ها را در کنار خود ببینند.

به گزارش خبرنگار نای قلم، پیروز قادری امروز در نشست کمیته رسانه‌های مکتوب و خبرگزاری‌های ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی آذربایجان غربی، با تاکید بر نقش رسانه‌ها در انعکاس رویدادها و دست‌آوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی اظهار کرد: این نقش در امر خطیر جهاد تبیین نیز بسیار مهم و تاثیرگذار است.

وی افزود: ایام الله دهه فجر یکی از رویدادهای بسیار مهم ملی است که باید در این رویداد مهم از ظرفیت‌های مختلف استان جهت برگزاری هرچه باشکوه تر آن استفاده کرد.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی تصریح کرد: رسانه‌ها با انتشار شفاف و به موقع آیین‌های ایام الله دهه فجر تلاش کنند دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی را برای مردم بازگو کنند.

قادری با استقبال از ارائه ایده‌ها و طرح‌های نو و خلاقانه در عرصه مسایل فرهنگی هنری در این استان گفت: از طرح‌های خلاقانه در این عرصه حمایت می‌شود.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان اینکه ایده‌پردازی و خلاقیت ضامن توسعه فرهنگی است، خاطرنشان کرد: عرصه فرهنگ و هنر برای ارتقاء نیازمند ارائه طرح‌های نو و خلاقانه است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات صنفی مدیران مسوول و خبرنگاران پرداخت و تاکید کرد: در هر شغل و حرفه‌ای اولین و مهمترین کاری را که باید در نظر داشت آموزش و یادگیری فنون و اصول آن کار است و در چنین صورتی است که آن فرد می‌تواند در کارش موفق باشد.

قادری ادامه داد: آموزش از نیازهای اساسی و حرفه‌ای خبرنگاران محسوب می‌شود و این مهم از اولویت‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است.

به گفته معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده کارگاه‌های آموزشی با موضوعات مختلف از جمله جنگ ترکیبی و شناختی با بهره‌گیری از اساتید برجسته برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه نگاه این اداره کل به سمت ارتباط بیشتر با رسانه است، تاکید کرد: حفظ این ارتباط از مهم‌ترین اولویت‌ها است.

قادری بر تقویت جایگاه خانه مطبوعات و همکاری بیش از پیش با این مجموعه تاکید کرد.

رئیس خانه مطبوعات آذربایجان غربی نیز گفت: کمیته کمیته رسانه‌های مکتوب و خبرگزاری‌های ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی آذربایجان غربی یک فرصت بسیار خوب در راستای تقویت و ایجاد انگیزه در رسانه‌های استان به منظور تولید محتواهای فاخر است.

یوسف پیربوداقی افزود: خانه مطبوعات استان این آمادگی را دارد که در خصوص برگزاری نشست تخصصی دستاوردهای علمی انقلاب اسلامی اقدام کند.

وی تصریح کرد: خانه مطبوعات استان آمادگی حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی برای ارائه گزارش عملکرد متناسب با ایام الله دهه فجر را دارد.

رییس خانه مطبوعات آذربایجان غربی به برگزاری «چهارمین جشنواره رسانه‌نگاران انقلاب» اشاره و اضافه کرد: این جشنواره برای نخستین بار در کشور در این استان و در قالب‌های مختلف برگزار می‌شود که امیدواریم تا اسفندماه سال جاری برگزار شود.

اولین نشست کمیته رسانه‌های مکتوب و خبرگزاری‌های ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی آذربایجان غربی با حضور معاون فرهنگی و رئیس گروه رسانه و مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جمعی از اصحاب رسانه با ارائه راهکارها و پیشنهادات در راستای تقویت و اثرگذاری هر چه بیشتر برنامه‌های دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در سال جاری برگزار شد.

در این نشست برخی از مسوولان رسانه‌های استان به طرح دیدگاه‌ها و نظرات خود درباره نحوه برگزاری برنامه‌های دهه فجر و نقش رسانه‌ها، حمایت بیشتر مسوولان از رسانه‌های استان و لزوم همراهی و همکاری مدیران کل دستگاه‌های اجرایی با خبرنگاران و رسانه‌ها پرداختند.

کد خبرنگار: 983127

انتهای پیام/

ارسال نظرات