NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی:

۲۰۰ نفر در مسابقات قرآن اوقاف آذربایجان غربی رقابت کردند

تاریخ انتشار: 1401/06/08 | 16:13

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی گفت: در مرحله استانی چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآن کریم ۲۰۰ نفر حضور دارند.

به گزارش نای قلم، ناصر جوانبخت در حاشیه مراسم در گفتگوی خبری اظهار کرد: ۱۵۰ نفر از شرکت‌کنندگان از آقایان و ۵۰ نفر از بانوان هستند.

وی افزود: این افراد در رشته‌های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، دعاخوانی، اذان، حفظ ۵، ۱۰، ۲۰ و کل به رقابت با یکدیگر می‌پردازند و در پایان نفرات برتر به مسابقات کشوری در خوزستان اعزام می‌شوند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: از شعارهای دین مسیحیت، موضوع نجات‌بخشی انسان بوده و در این راستا آیات قرآن کریم نیز نجات‌بخش بشریت از انواع مهلکه‌ها و شفای انسان است.

جوانبخت بیان کرد: امام خمینی(ره) فرمود اگر قرآن نبود باب معرفت انسان تا ابد بسته بود و قرآن شفای دردهای بزرگ بشری بوده و در این راستا نبی مکرم اسلام(ص) فرمود اگر به دنبال زندگی سعادتمندانه، عزتمندانه و یک مرگ شهیدگونه هستید به دنبال قرآن باشید چرا که قرآن کلام خدا است.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر قرآن مایه سنگینی اعمال در روز قیامت است و پناه بردن به قرآن سبب محفوظ ماندن از دسیسه شیطان رجیم بوده و قرآن فرستاده‌ای از سوی پروردگار بوده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی تأکید کرد: همچنین تدبر در قرآن کریم لازم و ضروری است و در این رابطه نیز امام رضا(ع)هر سه روز یک بار قرآن را ختم می کردند و امام خمینی(ره) نیز در ماه رمضان هر سه روز یک بار به ختم قرآن می پرداختند.

کد خبرنگار: 983127

انتهای پیام/

ارسال نظرات