NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان غربی:

۴۷ درصد از مصوبات یکشنبه‌های رفع تولید اجرایی شده است

تاریخ انتشار: 1401/06/01 | 23:00

معاون هماهنگی امور اقتصادی آذربایجان‌غربی گفت: ۴۷ درصد از مصوبات یکشنبه‌های رفع موانع تولید در آذربایجان غربی اجرایی شده است.

به گزارش نای قلم، جواد کرمی عصر امروز در نشست خبری اظهار کرد: یکشنبه‌های رفع موانع تولید تاکنون ۱۵۴ مصوبه داشته که ۷۲ مصوبه برابر با ۴۷ درصد مصوبات اجرایی، ۷۰ مصوبه در دست اجراست و ۱۲ مصوبه نیز به دلیل مشکلات قانونی هنوز عملیاتی نشده است.

وی اضافه کرد: استاندار آذربایجان غربی تاکنون در ۳۴ هفته از ۶۹ واحد تولیدی بازدید کرده است که 40 درصد واحدهای تولیدی در داخل شهرک‌های صنعتی بوده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی آذربایجان‌غربی یادآور شد: با پیگیری مشکلات واحدهای تولیدی در یک سال گذشته 92 واحد اقتصادی به چرخه تولید بازگشته است.

کرمی عمده مشکلات واحدهای تولیدی را تامین سرمایه، مشکل زمین و نحوه ارائه خدمات از سوی شرکت‌های خدمات رسان اعلام کرد.

معاون استاندار تاکید کرد: توجه به بخش تولید می‌تواند در رونق بخش‌های مختلف مرتبط و همچنین ارتقای اشتغال بسیار موثر باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در هفته دولت امسال ۴۱ پروژه در حوزه اقتصادی استان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.

کرمی ارزش این طرح‌ها بیش از ۲۵ هزار میلیارد تومان است که با بهره‌برداری از آنها برای هفت هزار و ۲۰۵ نفر زمینه اشتغال فراهم می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین در ایام هفته دولت ۳۴ طرح اقتصادی در استان به بهره برداری می‌رسد که ارزش این طرح‌ها بیش از چهار هزار و ۱۰۷ میلیارد تومان برآورد شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: هفت پروژه اقتصادی با حجم سرمایه‌گذاری ۲۱ هزار و ۵۳۲ میلیارد ریال در هفته دولت کلنگ‌زنی می‌شود.

دوم تا هشتم شهریور هفته دولت نامگذاری شده است.

کد خبرنگار: 983125

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظرات