NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

در نشست علنی شورای اسلامی شهر ارومیه عنوان شد؛

تاریکی معابر تاثیر منفی در امنیت روانی محلات دارد

تاریخ انتشار: 1401/09/28 | 10:49

رئیس کمیسیون ویژه توسعه محلی و بازآفرینی شهری شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: تاریکی در شب بار امنیت روانی بدی برای بعضی محلات و معابر دارد و در بحث روشنایی معابر را اگر بهبود ببخشیم در شاداب‌سازی محله نقش مؤثری خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار نای قلم، یعقوب حسینی امروز در جلسه علنی شورای اسلامی شهر ارومیه که با حضور مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار کرد: بسیاری از ارگان‌های خدمات‌ رسان در بحث صدور مجوزها و هماهنگی‌های این فرایند، موجب بروز نارضایتی و مشکلاتی برای شهروندان شدند.

وی ادامه داد: چابک‌سازی سیستم و تسریع در فرایند صدور مجوزها به شکلی باشد که در اسرع زمان مشکلات شهروندان رفع شود.

رئیس کمیسیون ویژه توسعه محلی و بازآفرینی شهری شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: شرکت توزیع نیروی برق، انرژی را ممتد و مستمر در اختیار مردم و به صورت ارزان قرار می‌دهد که جای قدردانی دارد.

وی تصریح کرد: تاریکی در شب بار امنیت روانی بدی برای بعضی محلات و معابر دارد و در بحث روشنایی معابر را اگر بهبود ببخشیم در شاداب‌سازی محله نقش مؤثری خواهد داشت.

حسینی افزود: جابه‌جایی تیرهای برق یکی از معضلات مهم در تعریض خیابان‌ها است و باید همکاری و تعامل گسترده در این راستا شکل بگیرد، چراکه در بهبود خدمات رسانی بسیار مؤثر است.

*درآمد پایدار و جذب سرمایه‌گذار مورد توجه مدیریت شهری است

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: قانون درآمدهای پایدار توجه مدیریت شهری است و همکاری بین شرکت توزیع نیروی برق و شهرداری در ذیل این قانون می‌تواند شکل بگیرد و به صورت گسترده باشد که لازمه آن سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌گذاران است.

توحید علی‌نژاد اصل هم اظهار کرد: امروز چندین هزار پرونده بلاتکلیف شهرداری در مرحله درخواست برای اخذ انشعابات قانونی وجود دارد که نیازمند ساماندهی و رسیدگی به امور شهروندان است.

وی با اشاره به تصمیم اخیر شورای دستگاه‌های نظارتی استان ادامه داد: شورای اسلامی شهر در اجرای مصوبه دستگاه‌های نظارتی در خصوص ارائه خدمات توسط شرکت‌های خدمات‌رسان به املاک با کاربری مسکونی در مناطق کمتر برخوردار را حمایت می‌کند.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه در خصوص محدودیت‌های موجود برای شهرداری در اجرای آرا ماده ۱۰۰ برای اماکن مسکونی گفت: شهرداری در چارچوب قانون حرکت کرده است و نمی‌تواند از آن عدول کند، اما مصوبه شورای دستگاه‌های نظارتی مشکلات بخشی از شهروندان را رفع خواهد کرد.

وی تصریح کرد: موضوع درآمدهای پایدار اهمیت دارد و مورد تأکید است، قانون درآمدهای پایدار مورد توجه مدیریت شهری است و همکاری بین شرکت توزیع نیروی برق و شهرداری در ذیل این قانون می‌تواند شکل گرفته و به صورت گسترده باشد که لازمه آن سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاران است.

علی نژاد اصل افزود: ارومیه جز شهرهای پرترافیک و دومین شهر پس از تهران است که نسبت به جمعیت خودروی سواری زیادی دارد، بنابراین ضروری است در این شرایط تمامی نیروگاه‌ها و یا سایر مراکز صنعتی از مازوت سوزی به طور جدی اجتناب کنند.

*ضرورت شفاف سازی شرایط مشارکت بخش خصوصی در تولید و صادرات برق

ساسان ابراهیم زاده، رئیس کمیسیون سرمایه گذاری مشارکت و گردشگری شورای اسلامی شهر ارومیه نیز در این جلسه گفت: تیرهای برق رها شده در وسط معابر باعث حوادث و ترافیک می‌شوند که باید در اسرع وقت با برنامه‌ریزی لازم نسبت به ساماندهی آنها اقدام کرد.

وی خاطرنشان کرد: امسال قطعی برق نداشتیم و عملکرد شرکت توزیع نیروی برق استان در این راستا قابل تقدیر است.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه با اشاره به شفافیت شرایط سرمایه‌گذاری و زمینه‌های لازم برای جذب سرمایه‌گذاران و دعوت از آنها اضافه کرد: حجم سرمایه‌گذاری مورد نیاز و زیرساخت‌های لازم برای صادرات برق و شرایط مشارکت بخش خصوصی و بازگشت سرمایه تولید برق از سوی شرکت توزیع برق باید شفاف سازی شود.

وی تصریح کرد: سرمایه‌گذار به دنبال سود و خروجی طرح است و با اعداد و ارقام کار دارد و با دیگر مسائل که برای ادارات و شرکت‌های خدمات‌رسان شاید مهم باشد، کاری ندارد.

*ضرورت توجه به سرمایه‌گذاری انرژی‌های پاک و تجدید پذیر

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: سرمایه‌گذاری در راستای انرژی‌های پاک و منابع تجدیدپذیر بسیار مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد.

عادل اعظم‌انهر اظهار کرد: نمایندگان مردم هستیم و به‌خاطر آن‌ها علاوه بر شهرداری، وظایفی جهت پیگیری مشکلات از سایر دستگاه‌ها داریم.

وی با اشاره به اهمیت توزیع نیروی برق و توجه به انرژی‌های پاک ادامه داد: سرمایه‌گذاری در راستای انرژی‌های پاک و منابع تجدید پذیر بسیار مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: اصلاح دکل‌ها و جابه‌جایی پست برق انهر در کمربندی اصلی شهر نیازمند توجه است و شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی باید نسبت به جابه‌جایی اقدام کند.

وی تصریح کرد: توجه به حوزه آموزش و فرهنگ‌سازی در شرکت توزیع نیروی برق ضعیف است و باید در راستای اصلاح الگوی مصرف و صرفه‌جویی باید اقدامات بیشتری را آغاز کنیم.

کد خبرنگار: 983126

انتهای پیام/

ارسال نظرات