NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

NayeGhalam | پایگاه خبری تحلیلی نای قلم ارومیه

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تاکید کرد؛

ضرورت توسعه شاخصه‌های فرهنگی در جامعه

تاریخ انتشار: 1401/06/28 | 19:45

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: تلاش در راستای ترویج و معرفی شاخصه فرهنگی کانون های مساجد، ارزشمند است و هرچه این شاخصه‌های فرهنگی در بین آحاد مختلف جامعه بیشتر توسعه یابد و رسوخ پیدا کند، نتایج بهتری خواهد داشت.

به گزارش نای قلم، علیرضا نوروزی امروز در دیدار با مدیر و کارکنان ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان، با اشاره به فعاليت‌هاي اين مجموعه در کنگره عظيم اربعين حسيني، موکب «نذر قدم‌هاي زينب (س)» در مرز تمرچين را به عنوان آغاز يک حرکت فرهگي بزرگ توصيف کرد.

وی با تقدیر از برنامه‌های فرهنگی اجرا شده در موکب «نذر قدم‌های زینب(س)»، افزود: کار فرهنگی با یک نقطه شروع می‌شود و برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی موکب نذر قدم‌های زینب (س)، نقطه شروع حرکت‌های فرهنگی بزرگ و تاثیرگذار در استان بود.

نوروزی ادامه داد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ در مباحث خود عنوان کرد که «مسجد باید محور فعالیت‌های فرهنگی و هنری باشد، به همین دلیل ما شعار خود را بازگشت به مساجد قرار دادیم و معتقدیم باید فعالیت‌های فرهنگی و هنری را به مسجد برگردانیم»؛ لذا با توجه به این تاکید؛ باید الگوپروری در مساجد شکل بگیرد و نوع فعالیت‌ کانون‌های مساجد با معیارها و شاخص‌های مسجد تراز اسلامی شکل بگیرد.

نوروزی در ادامه خطاب به کارشناسان ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان اضافه کرد: شما صاحب مجموعه‌ای از مساجد هستید، باید نام کانون‌های مساجد حفظ شود، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد برگرفته از نام مسجد است و مسجد نیز آمیخته از بحث دین و مهدویت است؛ مقدمه‌سازی ظهور به عهده ما شیعیان، خصوصا متولیان مساجد نهاده شده است.

بر پایه این گزارش، در ادامه محسن رضایی، سرپرست ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان در این دیدار، گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان ارائه داد.

کد خبرنگار: 983127

انتهای پیام/

ارسال نظرات