1400/05/03

پیش‌روی "دلتا" و فاجعه کاهش رعایت پروتکل‌های ضدکرونا

رعایت پروتکل های بهداشتی به 44 درصد رسیده است، موضوعی که می تواند فاجعه ای از مرگ های کرونایی را رقم زند.

به گزارش نای قلم به نقل از معاونت بهداشت میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور به زیر ۴۴.۴۹ درصد رسیده است و در عین حال میزان مرگ های ناشی از کرونا هم روزبروز افزایش می یابد؛ آن هم در شرایطی که ویروس دلتا غالب شده و در کل کشور شیوع پیدا کرده است.

حال باید توجه کرد که کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی می تواند به عنوان بازوی پیش رونده ویروس دلتا یا همان گونه هندی کووید ۱۹ عمل کرده و کشور را در طوفان بیماری و مرگ و میر ناشی از پیک پنجم کووید۱۹ گرفتار کند.

باید بدانیم که عدم رعایت پروتکل های بهداشتی قطعا بر میزان ابتلا خواهد افزود و منجر به افزایش گسترده موارد مثبت بستری در کشور بیش از ظرفیت تخت های بیمارستان ها شده و هیولای دلتا بسیاری از هموطنان مان را به کام‌ مرگ می فرستد. اتفاقی که هم اکنون هم در برخی بیمارستان ها شاهدش هستیم.

در عین حال بر اساس اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، میانگین رعایت پروتکل‌های بهداشتی در  اماکن عمومی استان های کشور از ۲۳ تا ۳۰ تیر ماه ۱۴۰۰ بالغ بر ۴۴.۴۹ درصد بوده است.

همچنین میانگین رعایت بهداشت فردی مناسب در اماکن عمومی استان‌های کشور، در این تاریخ ۴۸.۳۲ درصد بوده است.

در عین حال میانگین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی استان‌های کشور در این تاریخ ۴۸.۲۹ درصد بوده است.

میانگین درصد موارد استفاده از ماسک در اماکن عمومی استان‌های کشور از ۲۳ تا ۳۰ تیر ماه ۴۴.۴۹ درصد بوده است.

همچنین میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله‌گذاری در اماکن عمومی کشور در این تاریخ ۴۵.۲۵ درصد بوده است.

در عین حال طبق اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، بر اساس اقدامات ناشی از تشدید بازرسی‌ها از تاریخ ۲۳ تا ۳۰  تیر ماه ۱۴۰۰، از تعداد ۳ میلیون و ۵۷۷ هزار و ۸۰۷ مراکز تهیه، توزیع و عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی تحت پوشش، ۲۵۸۳۶۱ مرکز مورد بازرسی قرار گرفته‌اند.

همچنین طی این مدت، تعداد ۳۷۹۳۸ مرکز از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای کارگاهی اخطار گرفته و به مراجع قضایی معرفی شده‌اند و ۱۸۷۷ مرکز از این مراکز نیز پلمب شده‌اند.

باید توجه کرد که از ۲۳ تا ۳۰  تیر ماه ۱۴۰۰ به ترتیب سوپرمارکت و خواروبار فروشی، نانوایی‌ها و رستوران‌ها رتبه‌های اول تا سوم دریافت اخطار و معرفی به مراجع قضایی را در میان اماکن عمومی را به خود اختصاص داده‌اند و بعد از آن فروشگاه های زنجیره ای، بانک ها، ادارات و سازمان‌ها، مطب ها، مراکز ورزشی، پیشخوان و پلیس+۱۰، تالارهای پذیرایی، آرامستان‌ها، پاساژها، اماکن متبرکه و مساجد، پایانه‌های مسافربری درون شهری و داروخانه ها قرار دارند.

در حوزه صنایع نیز به ترتیب کارگاه‌ها و صنایع کوچک، کشاورزی، دامپروری و معادن، صنایع تولیدی، نفت، گاز و انرژی و سایر، صنایع ساخت و ساز و مراکز شماره‌گذاری و معاینه فنی بیشترین اخطار و معرفی به مراجع قضایی را طی مدت ۲۳ تا ۳۰  تیر ماه ۱۴۰۰ دریافت کرده‌اند.

کد خبرنگار: 983127

انتهای پیام/دانلود فایل word