1399/05/15

فعال‌سازی واحدهای راکد در آذربایجان غربی

رئیس سازمان صنعت، معدن، تجارت آذربایجان‌غربی از فعال‌سازی واحدهای راکد در استان خبر داد و گفت: تاکنون در استان 16 واحد تولیدی فعال شده است.

به گزارش نای قلم، غلامرضا بابایی در گفتگویی اظهار کرد: امسال 85 واحد تولیدی راکد به چرخه باز می‌گردد.

وی افزود: سال گذشته بر اساس سیاست‌های ابلاغی و حمایت‌های مدیریت ارشد استان بیش از 89 واحد راکد به چرخه تولید بازگشتند.

رئیس سازمان صنعت، معدن، تجارت استان اضافه کرد: در سال جهش تولید برای سازمان‌های استانی متناسب با جهت‌گیری‌های اصلی وزارت شامل جهش تولید، اتمام طرح‌ها و پروژه‌های نیمه‌تمام، توسعه صادرات و کنترل واردات و نیز مدیریت و تنظیم بازار، 12 برنامه عملیاتی تدوین شد.

بابایی بیان کرد: این برنامه‌های عملیاتی در راستای پنج محور توسعه تولید و تعمیق ساخت داخل، مدیریت واردات و توسعه صادرات غیر نفتی، توسعه معادن و صنایع معدنی با اجرای نقشه راه معدن، مدیریت بازار و ساماندهی لجستیک تجاری و نیز تامین منابع مالی و توسعه سرمایه گذاری تدوین شد.

وی با اشاره به اینکه امسال حجم و تنوع محصولات صادراتی کالا و خدمات به ۱۵ کشور همسایه و دو کشور هند و چین افزایش یافته است، گفت: ارزش صادرات یک هزار و ۷۴۶ میلیون دلار برآورد شده است.

بابایی با اشاره به اینکه در سال جاری حجم و تنوع محصولات صادراتی کالا و خدمات به 15 کشور همسایه و دو کشور هند و چین از استان افزایش یافته است، افزود: ارزش صادرات یک هزار و 746 میلیون دلار برآورد شده که تاکنون یک هزار و 492 میلیون دلار آن محقق شده است.

به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن، تجارت آذربایجان‌غربی، پس از ارزیابی عملکرد سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت کشور در سه ماهه اول سال جاری، استان آذربایجان‌غربی با تحقق کامل اهداف پیش‌بینی، توانست رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص دهد.

انتهای پیام/دانلود فایل word