جامعه و شهروند

1399/04/21

تولید روزانه ۵۰۰ هزار کیسه پلاستیکی در ارومیه

 

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه از تولید روزانه ۵۰۰ هزار کیسه پلاستیکی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش نای قلم، احد یوسفی در گفتگویی با تاکید بر ضرورت کاهش مصرف آن اظهار کرد: با توجه به قرار گرفتن در روز جهانی پلاستیک و روزانه ۵۰۰ هزار کیسه پلاستیکی تولید شده، توسط خانواده‌های ارومیه به محل دفن زباله (سایت نازلو) ارسال می‌شود.

وی افزود: کیسه‌های پلاستیکی حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ سال در طبیعت ماندگار است و به راحتی تجزیه نمی‌شود‌ لذا خطرات زیست محیطی فراوانی برای طبیعت دارند.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه با اشاره به این که کیسه‌های پلاستیکی بلای جان طبیعت هستند، گفت: تجزیه کیسه‌های پلاستیکی قرن‌ها به طول می‌انجامد و زندگی جانواران به ویژه آبزیان و پرندگان را به مخاطره می‌اندازد.

یوسفی تاکید کرد: از مهم‌ترین راه‌های کاهش مصرف کیسه‌های پلاستیکی فرهنگسازی و آگاه کردن شهروندان از خطرات استفاده از کیسه‌های پلاستیکی است.

وی فرهنگ‌سازی در مقوله کاهش استفاده از کیسه‌های پلاستیکی را ضروری دانست و تصریح کرد: امروزه همه خانواده‌ها کم و بیش از خطرات پلاستیک آگاه هستند ولی در این برهه نیازمند آن هستیم که امر فرهنگ‌سازی کاهش زباله‌های پلاستیکی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه، افزود: کیسه‌های پارچه‌ای جایگزین مناسبی برای کیسه‌های پلاستیکی است که خانواده‌های ارومیه به هنگام خرید می‌توانند از کیسه‌های پارچه‌ای استفاده کنند.

سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه جهت ترویج فرهنگ‌سازی عدم استفاده از پلاستیک، اقدام به توزیع کیسه‌های پارچه‌ای در غرفه‌های تحویل پسماند خشک کرده است و همچنین کیسه‌های پارچه‌ای را در اختیار فرهنگ‌سراها و دفاتر تسهیل‌گری قرار داده است تا در این اقدام فرهنگی سازمان را یاری کنند.

انتهای پیام/دانلود فایل word