1400/02/26

کشف پرونده زمین‌خواری در آذربایجان غربی

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی از کشف پرونده زمین‌خواری به ارزش بیش از ۶۸۰ میلیارد ریال در شهرستان شوط خبر داد.

به گزارش نای قلم، سردار مسعود خرم نیا در گفتگوی اختصاصی اظهار کرد: در پی خبر واصله از منابع خبری موجود در شهرستان شوط مبنی بر تصاحب و تملک حریم و بستر مسیل مرکزی شهرستان شوط، رسیدگی به موضوع در اولویت کاری عوامل پلیس آگاهی این انتظامی قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: در این راستا ضمن فعال سازی منابع خبری و انجام استعلامات از ادارات مربوطه (اداره آب و شهرداری) مشخص شد که سیلاب مرکزی شهرستان دارای یک مسیر فرعی بوده که در نزدیکی میدان پنج راه از مسیل اصلی جدا و پس از طی چند کیلومتر مجدداً به مسیل اصلی ملحق می‌شود.

وی افزود: در بررسی میدانی صورت گرفته مشخص شد بستر و حریم مسیل فرعی توسط فردی به هویت معلوم، ضمن تملک مسیل یاد شده، اقدام به مصالحه آن با شهرداری وقت شهرستان شوط کرده که شهرداری بدون هیچگونه استعلام مالکیت و یا اخذ اوراق مالکیت و استعلام از اداره آب و منابع طبیعی اقدام به مصالحه با فرد یاد شده کرده است.

خرم نیا در پایان خاطرنشان کرد: برابر نظریه کارشناسی ارائه شده توسط اداره آب شهرستان شوط، متهم مقدار پنج هزار و 862 متر مربع به ارزش تقریبی ۶۸۴ میلیارد و ۹۶۰میلیون ریال از مسیر و بستر را تملک کرده بود که در این خصوص پرونده قضایی تشکیل و در شعبه بازپرسی در حال رسیدگی است.

کد خبرنگار: 983125

انتهای پیام/دانلود فایل word