1399/04/05

دادگاه عمومی بخش فیرورق خوی افتتاح شد

دادگاه عمومی بخش فیرورق خوی به مناسبت هفته قوه قضائیه و با حضور رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی افتتاح و مرحله اول مجتمع کا ردرمانی و حرفه آموزی زندانیان شمال استان درشهرستان خوی به بهره برداری رسید.

 به گزارش نای قلم، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در آئین افتتاح این دادگاه عمومی گفت: با افتتاح این دادگاه بیش از 25 درصد ورودی پرونده ها به محاکم قضایی دادگستری خوی کاسته می شود.

علی اکبر گروسی کاهش زمان رسیدگی به پروندها، کاهش هزینه های دادرسی و توزیع عادلانه خدمات قضایی را ازدیگر اهداف افتتاح دادگاه عمومی در بخش فیرورق خوی اعلام کرد.

رئیس کل دادگستری استان تصریح کرد: در صورت ادامه این همکاری ها و براساس تناسب جمعیت و پروندها قوه قضائیه آماده راه اندازی دادگاه های عمومی در سایر بخش های شهرستان خوی است.

گروسی از کسب رتبه برتر دادگستری استان در کشور خبر داد و تصریح کرد: مختومه شدن 75 درصد پرونده های معوقه و مسن در محاکم قضایی استان، ابلاغ 93 درصد دادرسی های استان به صورت الکترونیک و کاهش زمان دادرسی ها به کمتر از 70 روز بویژه در دادسرا از مهمترین دلایل کسب رتبه برتر این دادگستری کل در کشور بوده است.

وی همچنین از ساخت بزرگترین مجتمع قضایی استان در ارومیه خبر داد.

همچنین با حضور رئیس کل دادگستری استان و جمعی ازمسئولان محلی و استانی نخستین مرحله مجتمع کار درمانی و حرفه آموزی زندانیان شمال استان در خوی به بهره برداری رسید.

گروسی در آیین افتتاح این طرح گفت: مجتمع کار درمانی و حرفه آموزی زندان های شمال استان در خوی در 23 هکتار زمین اجرا می شود که سه هزار و 500 متر مربع آن فضاهای خوابگاهی و حرفه آموزی است.

وی افزود: مرحله اول این طرح با ظرفیت 500 تخت برای نگهداری و آموزش زندانیان مواد مخدر با صرف 117 میلیارد ریال افتتاح شد.

گروسی ادامه داد: این مجتمع شامل چندین کارگاه حرفه آموزی، درمانگاه، دندانپزشکی و کارگاه های آموزش مهارت ویژه زندانیان مرتبط با جرایم مواد مخدر است.

 وی افزود: با بهره برداری از این مجتمع طرح طبقه بندی زندانیان در شمال استان از 94 درصد به صد در صد رسید.

انتهای پیام/دانلود فایل word