1399/03/25

افزایش 20 درصدی کرایه اتوبوس های درون شهری ارومیه

رئیس سازمان حمل ونقل و بار و مسافر شهرداری ارومیه گفت: کرایه اتوبوس های درون شهری ارومیه ۲۰ درصد افزایش می یابد.

به گزارش نای قلم، مهدی مژدهی فر در گفتگویی افزود: بعد از بررسی های انجام شده پیشنهاد افزایش کرایه اتوبوس های درون شهری ارومیه به شهرداری اعلام شد که درصورت تصویب ۲۰درصد افزایش خواهد یافت‌.

وی با اشاره به اینکه ۲۹۳ دستگاه اتوبوس خصوصی و ۴۹ اتوبوس ملکی درناوگان اتوبوس رانی ارومیه آماده ارائه خدمات هستند، تصریح کرد: با شیوع ویروس کرونا اتوبوس های ملکی تعطیل و اتوبوس های بخش خصوصی نیز با دوسوم ظرفیت خود فعالیت می کنند.

مژدهی فر درخصوص اینکه برخی رانندگان بیش از ظرفیت اعلامی مسافر سوارمی کنند، نیز یادآور شد: این کار تخلف بوده و مردم درصورت مشاهده با۱۳۷تماس گرفته و پلاک اتوبوس و تاکسی را اعلام کنند.

رئیس سازمان حمل ونقل بار ومسافر شهرداری ارومیه با اشاره به اینکه ۱۱بازرس در سطح شهر ارومیه بر فعالیت اتوبوس ها و تاکسی ها نظارت دارند، خاطرنشان کرد: این تعداد بازرس جواب گوی کلانشهر ارومیه نیست، بنابراین نیازاست مردم نیز بیش از پیش فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

وی با اشاره به وجود پنج هزار و 672 تاکسی در شهر ارومیه گفت: به دلیل شیوع کرونا تنها سه هزار و 500 تاکسی فعالیت دارند.

مژدهی فر با اشاره به اینکه تمام تاکسی ها مجاز به سوار کردن سه نفر مسافر هستند، اظهار کرد: شهرداری ارومیه برای رعایت تمام اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی اقدام به مجهز کردن تمامی تاکسی ها به سیستم محافظتی کرده که تاکنون ۷۰۰ تاکسی به این سیستم مجهز شده و در روزهای آتی تمام تاکسی ها نیز به این سیستم مجهز می شوند.

انتهای پیام/دانلود فایل word