1398/11/18

سدهای آبخیزداری روستاهای سعد و زاویه علیای چالدران به بهره برداری رسید

همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه فجر با حضور استاندار آذربایجان غربی، سدهای آبخیزداری روستا های سعد و زاویه علیای چالدران به بهره برداری رسید.

 به گزارش نای قلم، استاندار آذربایجان غربی در این مراسم با تقدیر از تلاش و همت نیروهای اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گفت: اجرای طرح های آبخیزداری مهمترین موضوع در بحث حفاظت از آب و خاک در کشور است که خوشبختانه مسئولین کشور توجه ویژه ای را به این امر در سالهای اخیر داشته اند.

محمد مهدی شهریاری افزود: کارهای بسیار خوبی هم در این زمینه در استان انجام شده که از همه دست اندر کاران این حوزه قدردانی می نمایم.درسال جاری توانستیم حمایتهای لازم به خصوص در بخش اعتباری را در این زمینه داشته باشیم وامیدوارم مسئولین منابع طبیعی در اجرای طرحهای آبخیزداری و آبخوان داری حداکثر تلاش و همتشان را برای تداوم اجرای این طرحها در استان در سالهای آتی نیز به کارگیرند.

میر صمد موسوی مدیر کل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری نیز در این مراسم با ارائه گزارشی در خصوص اجرای طرح های آبخیزداری در سطح استان گفت: خوشبختانه با اجرای طرح های آبخیزداری و مطالعات انجام شده در حوزه های آبخیزاستان، تاکنون در 37 حوزه آبخیز، طرح های آبخیزداری به اجرا در آمده است که در دهه فجرنیز 31 حوزه آماده افتتاح و بهره برداری شده است و مابقی نیز آماده کلنگ زنی است.

وی افزود: امسال در خصوص اخذ اعتبارات برای اجرای طرح های آبخیزداری برای اولین بار در استان بالغ بر 19 میلیارد تومان اعتبار استانی تامین شده و 48 میلیارد تومان نیز ازمحل اعتبارات صندوق توسعه  ملی تخصیص داده شده است که در مجموع اعتباری بالغ 67 میلیارد تومان برای اجرای طرح های آبخیزداری در سطح استان تامین شده است.

موسوی تاکید کرد: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی در سطح کشور رتبه نخست را در اجرا و اتمام طرح های آبخیزداری در سال جاری بین ادارات کل منابع طبیعی کشورازآن خود کرده که این طرح ها در سال آتی نیز با قدرت و جدیت ادامه خواهند داشت.

وی افزود: همچنین کل حوزه های مطالعه شده آبخیزداری در سطح استان یک میلیون و 200 هزار هکتاراست که فقط در دو سال آخر مساحتی بالغ بر 360 هزار هکتار عملیات اجرایی آبخیزداری اجرا شده است.

انتهای پیام/دانلود فایل word