1398/11/13

نمایشگاه صنایع دستی قرآن و عترت در ارومیه گشایش یافت

همزمان با هفته قرآن و عترت نمایشگاهی از آثار صنایع دستی هنرمندان آذربایجان‌غربی امروز، یکشنبه در ارومیه گشایش یافت.

به گزارش نای قلم، در آیین افتتاح این نمایشگاه که در محل نمایشگاه صنایع دستی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی در ارومیه دایر شده است، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری این نمایشگاه اظهار داشت: صنایع دستی و زبان هنر بهترین بستر و ابزار برای تبیین آیات و سوره های قرآن است.

حجت‌الاسلام ناصر خدایاری با بیان اینکه با زبان هنر می‌توان در بیان مفاهیم و آیات قرآنی بیشترین تاثیر را بر مخاطب گذاشت، افزود: هنرمندان با هنرهایی چون خطاطی، تذهیب و منبت‌‍کاری هر کدام به زیباترین و بهترین شکل، موضوعات قرآنی را به تصویر کشیده و در قالب زیباترین اثر به مردم نشان می‌دهند.

رییس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی نیز در حاشیه افتتاح این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه تعداد ۴۵ اثر از ۲۳ هنرمند شهرهای ارومیه، چالدران، نقده و پیرانشهر به نمایش گذاشته شده است.

وی افزود: این آثار در رشته‌های خوشنویسی، منبت‌، معرق، کاشی هفت رنگ، نساجی سنتی، نقاشی مینا، مینیاتور و تذهیب با مضمون آیات، سوره‌ها و روایات قرآنی به نمایش گذاشته شده است.

وی ادامه داد: بازدید از این نمایشگاه برای عموم رایگان بوده و علاقه‌مندان می‌توانند از امروز تا ۲۰ بهمن‌ماه جاری همه‌روزه از ساعت هشت تا ۱۴ از این نمایشگاه بازدید کنند.

این نمایشگاه با همکاری گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی، اداره کل تبلیغ و ترویج قرآنی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی دایر شده است.

انتهای پیام/دانلود فایل word