1398/11/06

محفل طنزانتقادی در ارومیه برگزار شد

 محفل طنز انتقادی «تروریست های جنتلمن» با حضور جمعی از شاعران طنزپرداز شهرستان ارومیه در سالن صفی الدین اورموی حوزه هنری آذربایجان غربی برگزار شد.

 به گزارش نای قلم، در این برنامه معرفی سیاست ها و عملکرد آمریکا در جهان و  اقدامات ددمنشانه این رژیم غاصب و اعیادی اروپایی و منطقه‌ای آن در قالب اشعار طنز به زبان‌های ترکی و فارسی برای حاضران در این مراسم قرائت شد.

 مسئول محفل طنز حوزه هنری آذربایجان غربی نیز در این برنامه طی سخنانی با اشاره بر شرارت‌های دولت آمریکا در جهان و دولت های وابسته بر افشا کردن اهداف پلید و پشت نقاب به ظاهر انسان‌دوستانه این تروریست‌های جنتلمن به عنوان وظیفه اصلی برای شاعران و نویسندگان و به ویژه طنزپردازان امروز جامعه تاکید کرد.

 سعید سلیمان پور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز شاعران و نویسندگان متعهد باید صاحب رسالت ضد استکباری باشند و نمی توانند در دنیای خود محدود بوده و نسبت به حوادث پیرامون خود بی خیال باشند.

 سلیمان پور افزود: انقلاب اسلامی یکی از جریانات بسیار موثر در فرهنگ و ادبیات ایران طی قرن حاضر بود که ثمره آن در حوزه ادبیات طنز، ظهور طنز متعهد و ستم ستیز در راستای مبارزه با نا هنجاری های جامعه و نشان دادن صورت اصلی مستکبران آن است.

«تروریست‌های جنتلمن» برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری در معرفی چهره واقعی آمریکا و برخی از کشورهای به ظاهر حامی حقوق بشر است که فرمودند: «جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست‌های فرودگاه بغداد هستند».

انتهای پیام/دانلود فایل word