1398/11/02

هشدار درباره ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی شاهین‌دژ

مدیر جهاد کشاورزی شاهین‌دژ گفت: برخی شهروندان بدون استعلام از این مدیریت نسبت به خرید زمین‌های کشاورزی و ساخت‌ و ساز در آنها اقدام می‌کنند که این امر نوعی سودجویی بوده و با آن برخورد می‌شود.

به گزارش نای قلم، سعید خدایی در گفتگویی اظهار کرد: با پیگیری مدیریت جهاد کشاورزی مشخص شده افرادی سودجو اقدام به تفکیک و فروش خودسرانه اراضی کشاورزی در حاشیه این شهر به‌ویژه منطقه قره ‌داش و جاده مامالو کرده‌ و قصد ساخت‌وساز تاسیسات صنعتی، دامداری و مسکونی را دارند.

وی ادامه داد: شهروندان باید توجه داشته باشند که این اقدامات طبق قانون جرم محسوب می‌شود و متخلفان علاوه بر قلع و قمع بنا به پرداخت جزای نقدی از یک تا سه برابر بهای اراضی با قیمت کاربری جدید محکوم خواهند شد.

خدایی از شهروندان خواست که برای جلوگیری از ضرر و زیان مالی قبل از هرگونه خرید این‌گونه اراضی کشاورزی جهت ساخت و ساز در سطح شهرستان با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی در خصوص استعلام یا صدور مجوز اقدام کنند.

مدیر جهاد کشاورزی شاهین‌دژ اظهارکرد: رعایت حریم خطوط برق، حریم و بستر رودخانه فصلی و دایمی و منابع طبیعی نیز در زمان اجرای طرح‌ها از طرف مالکان و اشخاص حقیقی و حقوقی الزامی است.

وی تاکید کرد: بنگاه‌ها و مشاوران املاک نیز نباید بدون هماهنگی و اخذ مجوز اقدام به تفکیک و خرید و فروش اراضی کشاورزی کنند زیرا در غیر این صورت از طریق مراجع قضایی نسبت به قلع و قمع و رفع تجاوز اقدام خواهد شد.

شاهین‌دژ در مجموع دارای ۸۵ هزار هکتار زمین زراعی و باغی است که از این مقدار ۲۰ هزار هکتار به صورت آبی به زیرکشت می‌رود.

انتهای پیام/دانلود فایل word