1398/04/17

30 پروژه سرمایه‌گذاری شهری در ارومیه در دست اجرا و اقدام است

رئیس سازمان سرمایه‌ گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری ارومیه گفت: در حال حاضر بیش از 30 پروژه سرمایه‌گذاری شهری در دست اجرا و اقدام است و تمرکز اصلی از سوی مجموعه شهرداری بر تکمیل پروژه‌های اوریاد، سیتادیوم و میدان ولایت فقیه است.

به گزارش نای قلم، رضا مشهدی کشتیبان با بیان اینکه شهرداری ارومیه در سال جاری تمرکز ویژه برای اتمام ساخت پروژه‌هایی که تاثیر ملی و فرا استانی دارد، خاطرنشان کرد: افتتاح و بهره ‌برداری از پروژه‌هایی که جنبه فراملی دارد می‌ تواند سهم مهمی در شتاب ‌بخشی توسعه اقتصادی شهر ارومیه داشته باشد.

وی ادامه داد: از سال گذشته در بحث مطالعات بسته‌های سرمایه‌ گذاری و مشارکت شهرداری ارومیه رایزنی‌های لازم با شرکت‌های معتبر انجام شده که فرصت‌های سرمایه گذاری را در کل استان مورد مطالعه قرار دهند تا پس از بررسی و تصویب از طریق برگزاری نمایشگاه‌ های داخلی و خارجی این فرصت‌ها برای جذب سرمایه ‌گذار اطلاع ‌رسانی شود.

رئیس سازمان سرمایه ‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری ارومیه عنوان کرد: برخی از موارد سرمایه ‌گذاری در حد ایده و طرح هستند و سازمان شهرداری از افرادی که طرح توجیهی برای فرصت‌های سرمایه‌ گذاری داشته باشند استقبال کرده و آمادگی دارد تا درکمترین زمان مراحل واگذاری را انجام دهد.

وی بیان کرد:  فرصت‌های سرمایه‌ گذاری در ارومیه با کلانشهری‌های دیگر مانند تبریز و اصفهان فاصله زیادی دارد، یکی از مهم‌ترین موانع برای سرمایه‌گذاری را توجیه ‌پذیر نبودن اجرای پروژه‌ها  است که رونق گردشگری می‌تواند این مانع را از سر راه بردارد.

این مسئول تصریح کرد: برای جذب سرمایه‌ گذار در شهر ارومیه باید اولویت اصلی بر رونق فعالیت‌های گردشگری باشد که در همین راستا نیز طرح بوم شهر با هدف توسعه گردشگری شهری انجام می‌شود.

انتهای پیام/دانلود فایل word