گزارش و گفتگو
۱۳۹۹/۱۲/۱۲          تهدید روزانه جان پاکبانان با پسماندهای عفونی

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه گفت: پاکبانان در ایام شیوع کرونا فشار مضاعفی را از لحاظ کاری تحمل و با توجه به اینکه روزانه با زباله‌ها و پسماندهای عفونی در سطح شهر روبرو هستند علاوه بر فشار کاری، استرس چندبرابری را نیز تحمل می‌کنند.

به گزارش نای قلم، هادی بصاری در گفتگوی اختصاصی اظهار کرد: یکی از پیشنهادهای ما به دانشگاه علوم پزشکی ارومیه تخصیص واکسن رایگان کرونا به این قشر زحمتکش است چرا که پس از کادر درمان و بهداشت، دومین قشری که به طور مستقی در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارند پاکبانان هستند.

وی یادآور شد: این کار می تواند ضامن سلامتی پاکبانان زحمتکش و خانواده هایشان باشد چرا که هر روز احتمال ابتلایشان به کرونا وجود دارد اما این نکته را نیز نباید فراموش کنیم که حتی در صورت تخصیص واکسن از سوی علوم پزشکی نیز این کار تنها به صورت داوطلبانه امکانپذیر است.

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه ادامه داد: پاکبانان مستحق قرار گرفتن در اولویت دریافت واکسن کرونا هستند.

بصاری با اشاره به شیوع کرونا و تلاش پاکبانان در این ایام اضافه کرد: نیروهای سازمان مدیریت پسماند از اولین روز شیوع کرونا و با حداکثر توان در خدمت شهر و شهروندان بوده اند.

وی افزود: ضدعفونی گسترده معابر، اماکن، تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها، ایستگاه‌های اتوبوس، سازمان‌ها و ادارات وابسته به شهرداری از جمله اقداماتی بود که انجام می‌پذیرفت و هم اکنون نیز مدیریت پسماندهای عفونی کرونایی به صورت حداکثری و با تمام توان انجام می‌گیرد.

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه گفت: علیرغم اینکه شیوع کرونا و قرار گرفتن در وضعیت های هشدار، نارنجی و قرمز در طی ماه‌های گذشته موجب شد که بسیاری از مشاغل به ویژه شاغلین در سیستم اداری کشور، روزهایی را با عنوان تعطیلی و یا دورکاری سپری و از حجم کاری شان کاسته شود، اما شرایط فعالیت پاکبانان نسبت به گذشته بسیار سخت تر شده است.

بصاری خاطرنشان کرد: پاکبانان فداکار شهرداری ارومیه در تمامی نواحی شش گانه همت و تلاش خود را به کار بسته اند تا با مدیریت پسماند شهری، گامی بلند در راستای پیشگیری از شیوع کرونا بردارند و از این رو وظیفه تک به تک شهروندان قرار گرفتن در کنار آنها و کمک به پاکبانان از طریق رعایت موارد بهداشتی و حفظ پاکیزگی سطح شهر است.

کد خبرنگار: 983126

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش گفتگو و گزارش اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا