گزارش و گفتگو
۱۳۹۹/۱۰/۰۸          «آموزش و خدمات عام المنفعه» مجازات حیوان آزاری در آذربایجان غربی

با رای دادگاه، فرد حیوان آزار ملزم به فراگیری آموزش‌های لازم در زمینه حمایت از حیوانات و حقوق آن‌ها و انجام خدمات عام المنفعه در حوزه حفاظت از حیات جانوران استان به مدت ۲ ماه شد.

به گزارش نای قلم، مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی در گفتگوی اختصاصی گفت: برای جلوگیری از معضل حیوان آزاری در جامعه، اقدامات بازدارنده با اجرای مجازات جایگزین حبس، برای فردی که اقدام به بریدن گوش توله سگ کرده و در شبکه‌های اجتماعی انتشار داده بود صادر شد.

مهران نظری افزود: در دو ماه گذشته فردی با بریدن گوش‌های توله سگی در ارومیه و انتشار تصاویر آن در فضای مجازی احساسات مردم و دوستداران حیوانات را برانگیخته بود که با طرح شکایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان پس از شناسایی متخلف توسط پلیس فتا دستگیر و تحویل مقامات قضائی شد.

وی درادامه گفت: قاضی پرونده با صدور رأی جایگزین حبس، متخلف را با الزام به انجام خدمات عام المنفعه در زمینه حفاظت از حیات جانوران استان به مدت ۲ ماه، همچنین یادگیری آموزش‌های لازم در زمینه حمایت از حیوانات و حقوق آن‌ها با نظارت اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان، جمع آوری و حفظ ۱۰ حدیث از معصومین علیهم‌السلام در باب احترام به حقوق حیوانات محکوم کرد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی با استقبال از صدور مجازات جایگزین حبس، از پشتیبانی‌های انجام شده توسط پلیس فتا و قضات دادگستری استان قدردانی و رأی صادر شده را بسیار مثبت و بازدارنده ارزیابی کرد.

کد خبرنگار: 983125

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش گفتگو و گزارش اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا