گزارش و گفتگو
۱۳۹۹/۰۹/۱۹          جوجه‌ریزی در مرغداری‌های آذربایجان غربی افزایش می‌یابد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: جوجه‌ریزی در مرغداری‌های استان به چهار میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه افزایش می‌یابد.

به گزارش نای قلم، غلامرضا بابایی در گفتگوی اختصاصی اظهار کرد: با هدف متعادل سازی بازار گوشت مرغ استان روزانه 24 تن مرغ منجمد در سطح استان با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار استان توزیع می شود.

وی افزود: همچنین عرضه روزانه ۶۰ تن گوشت مرغ مازاد طی روزهای اخیر در شهرهای مختلف استان موجب کاهش تقاضا برای آن و ایجاد تعادل نسبی در بازار شده است.

بابایی اضافه کرد: آذربایجان‌غربی با بیش از ۷۰۰ واحد مرغداری جزو استان‌های دارای زنجیره کامل مرغ در کشور محسوب می‌شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ادامه داد: امید می‌رود با ورود مرغ‌های تولید شده به چرخه کشتار شاهد کاهش قیمت مرغ در بازارهای استان باشیم.

وی با اشاره به روند کاهش قیمت مرغ در استان در روزهای اخیر و نزدیک شدن به قیمت واقعی و تنظیم بازار، گفت: با افزایش توزیع مرغ منجمد در استان، افزایش کشتار مرغ و بازرسی‌های مداوم از مراکز توزیع، بهای مرغ گرم به قیمت واقعی خود نزدیک می‌شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان افزود: مقرر شده تمام نهاده‌های مورد نیاز مرغداران توسط دولت و با قیمت مناسب توزیع شود که این تدبیر نیز در کاهش قیمت مرغ موثر خواهد بود.

بابایی، بر تداوم بازرسی و نظارت بیشتر بر روند توزیع نهاده‌های تولید، کشتار و توزیع مرغ در استان تاکید کرد و افزود: این روند تا تعادل قیمت مرغ در بازار ادامه خواهد داشت.

کد خبرنگار: 983126

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش گفتگو و گزارش اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا