گزارش و گفتگو
۱۳۹۹/۰۸/۳۰          محدودیت و ممنوعیت‌ تردد خودروها در آذربایجان غربی

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: با توجه به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و افزایش آمار مبتلایان به این ویروس، محدودیت و ممنوعیت‌هایی از ساعت هشت صبح شنبه یکم آذر ماه ۹۹ در معابر استان اجرا می‌شود.

به گزارش نای قلم، سرهنگ عباس فرمانی در گفتگوی اختصاصی اظهار کرد: ورود و خروج تمام خودروهای شخصی با پلاک بومی از شهرستان‌های قرمز به دیگر شهرستان‌های کشور همچنین ورود کلیه خوردهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرستان‌های قرمز استان (ارومیه، خوی، میاندوآب، سلماس، نقده، اشنویه، سردشت، شوط، چایپاره، پلدشت) ممنوع است.

وی ادامه داد: نحوه اجرای طرح در شهرستان‌های دارای وضعیت نارنجی به این صورت است که ورود تمام خودروهای شخصی با پلاک بومی از شهرستان‌های نارنجی به سایر شهرها ممنوع، همچنین ورود تمام خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرهای نارنجی استان (مهاباد، بوکان، پیرانشهر، تکاب، چالدران، شاهین دژ و ماکو) ممنوع خواهد بود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ادامه داد: برابر مصوبات ستاد ملی کرونا نحوه اعمال قانون در صورت ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرستان‌های نارنجی در هر ۲۴ ساعت مبلغ ۵۰۰ هزار تومان با کد ۲۱۷۷ اعمال می‌شود و در صورت ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرستان‌های با وضعیت قرمز در هر ۲۴ ساعت مبلغ یک میلیون تومان با کد ۲۱۸۱ خواهد بود.

گفتنی است این طرح شامل تردد خودروهای امدادی درمانی، انتظامی، حمل بار و مسافر و همچنین شامل کارکنان دستگاه‌های دولتی که محل سکونت آن‌ها با محل کار آن ها در یک نقطه قرار ندارد، هموطنانی که نوبت عمل جراحی دارند و افرادی که دارای احضاریه زمان حضور موعد مقرر تعیین شده با ارائه مدارک مثبته نخواهد بود.

کد خبرنگار: 983127

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش گفتگو و گزارش اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا