گزارش و گفتگو
۱۳۹۹/۰۸/۲۴          آگهی‌های جعلی دام‌های پهن شده مجرمان سایبری هستند

رئیس پلیس فتا آذربایجان‌غربی گفت: فردی که بواسطه درج آگهی‌های جعلی در فضای مجازی از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد، به سزای عمل خود رسید.

به گزارش نای قلم، سرهنگ اکبر نصرتی در گفتگوی اختصاصی اظهار کرد: چندی پیش پرونده‌ای با موضوع آگهی جعلی فروش تراکتور در سایت شیپور به این پلیس واصل شد و رسیدگی به موضوع در دستور کارکارشناسان قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این کلاهبرداری، صاحب آگهی با ترفندهایی خریدار را فریب داده و پس از دریافت مبالغی در چندین مرحله، دیگر پاسخگوی فرد شاکی نبوده است.

این مقام مسئول گفت: با تلاش‌های مستمر و اقدامات فنی و پلیسی کارشناسان، فرد خاطی مورد شناسایی قرار گرفت و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضایی شد.

نصرتی افزود: متهم مورد نظر با مشاهده ادله قاطع پلیس به عمل خلاف قانون خود اعتراف کرد و اعلام داشت که پس از درج آگهی‌های جعلی در سایت شیپور و جلب اعتماد خریداران، با دریافت مبالغی به عنوان بیعانه از قربانیان کلاهبرداری می‌کرده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در فضای مجازی باید فعالیتی هوشمندانه داشته باشیم، به هموطنان توصیه کرد: قبل از دریافت و رویت کالا، هیچ‌‎گونه مبلغی را تحت هر عنوانی پرداخت نکنید و قبل از انجام هر گونه تراکنش مالی، از صحت و سقم موضوع اطمینان حاصل کرده و سپس اقدام به پرداخت وجه کنید.

رئیس پلیس فتا استان از شهروندان خواست: در صورت مواجهه با هر گونه موارد خلاف قانون در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتاwww.cyberpolice.ir  با این پلیس در میان بگذارند.

کد خبرنگار: 983127

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش گفتگو و گزارش اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا