گزارش و گفتگو
۱۳۹۹/۰۷/۱۹          الزام استفاده از ماسک در ناوگان حمل و نقل عمومی

شهردار ارومیه گفت: برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، ضدعفونی معابر و محوطه بیمارستان ها و مراکز درمانی به صورت روزانه با آب ژاول آغاز شده است.

به گزارش نای قلم، محمد حضرت پور در گفتگویی اظهار کرد: در حال حاضر شاهد آن هستیم که در ناوگان حمل و نقل عمومی و به ویژه ناوگان تاکسی رانی این مهم رعایت نمی شود و از این تریبون از همه رانندگان درخواست می شود که در عدم استفاده از ماسک توسط مسافران، اجازه استفاده از ناوگان جهت تردد به آنها داده نشود و این درخواست را به عنوان یک تذکر مدیریتی تلقی کنند.

وی با اشاره به وضعیت قرمز کرونا، اضافه کرد: ازهمه رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی و مسافران درون شهری درخواست داریم به منظور حفظ سلامت عموم و پیشگیری از تشدید شیوع کرونا از ماسک در ناوگان استفاده کنند.

شهردار ارومیه بهترین راه پیشگیری از کرونا را رعایت موارد بهداشت فردی و استفاده از ماسک عنوان کرد و گفت: امید است استفاده از ماسک به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود.

وی با بیان این که جهت پیشگیری ازشیوع کرونا، ضدعفونی معابر و محوطه بیمارستان ها و مراکز درمانی بصورت روزانه با آب ژاول بدلیل وضعیت قرمز آغاز شده است، بیان کرد: ضدعفونی، شستشو و آهک پاشی جوی های آب سطح شهر نیز در حال اجرا است.

حضرت پور ابراز کرد: از روزهای اول با انجام هماهنگی لازم، انجام عملیات دفع بهداشتی پسماند و ضدعفونی محیط زندگی بیماران کرونایی صورت می گیرد.

به گفته وی بهترین راه پیشگیری رعایت توصیه های بهداشتی و زدن ماسک است و مدیریت شهری نیز برای پیشگیری ازشیوع کرونا، در انجام اقدامات پیشگیرانه محیطی تلاش می کند چرا که ویروس کرونا در کمین است.

شهردار ارومیه از شهروندان خواست برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا زدن ماسک و همچنین توصیه های بهداشتی هنگام خروج از منزل را رعایت کنند.

وی ابراز امیدوار کرد که با مشارکت و با رعایت موارد پیشگیری از بحرانی به نام کرونا عبور کنیم.

انتهای پیام/


برای دسترسی به آرشیو بخش گفتگو و گزارش اینجا کلیک کنید
 
درباره ما تماس با ما
طراحی و اجرا